za

Czy Caroline Ellison, która stała na czele Alameda Research, współpracuje ze służbami USA?

Choć doszło do aresztowania byłego szefa FTX, Sama Bankmana-Frieda, nadal nie wiadomo, co dzieje się z Caroline Ellison, byłą dyrektor generalną Alameda Research. Media sugerują, że „prawdopodobnie współpracuje ona z władzami federalnymi.”.

Caroline Ellison współpracuje ze służbami?

Była dyrektor generalna Alameda Research, Caroline Ellison, nie powiedziała ani słowa od czasu upadku FTX. Wielu uważa, że mogła donosić na Sama Bankmana-Frieda. Byłoby to jednak o tyle dziwne, że tę dwójkę łączyło ponoć uczucie.

Jedyną rzeczą, którą opinia publiczna wie o Ellison, jest to, że jest teraz reprezentowana przez byłą szefową wydziału egzekucyjnego SEC, Stephanie Avakian, oraz zespół prawny z Wilmerhale.

Dziennikarze New York Post, Ben Feuerherd i Bruce Golding, opublikowali 14 grudnia artykuł, w którym stwierdzili, że „Caroline Ellison prawdopodobnie współpracuje z federalnymi przeciwko Samowi Bankmanowi-Friedowi”.

Robaki i brak jedzenia dla wegan

W tekście dodano, że „piekielne więzienie na Bahamach” może zmiękczyć byłego CEO FTX, który w efekcie zrezygnuje z walki o to, by nie dokonano jego ekstradycji do USA. Ponoć zakład karny, w którym przebywa biznesmen, jest brudny i są w nim “robaki”. Rodzina Bankmana-Frieda próbowała zdobyć dla niego wegańskie jedzenie.

CEO giełdy FTX potwierdza, że jego firma myśli nad wyemitowaniem własnego stablecoina

Jeśli zaś chodzi o Ellison, dziennikarze rozmawiali z byłym adwokatem SEC Howardem Fischerem, który powiedział, że ma ona silną motywację do współpracy z organami ścigania. Gazeta dodaje, że to co dzieje się w sprawie sugeruje, że “ktoś” ważny z FTX “współpracuje z władzami federalnymi w zamian za złagodzenie kary za własne potencjalne przewinienie”.

Prokurator, który zajmuje się sprawą, zaprosił też do współpracy wyższych kierowników FTX i Alamedy, co dodatkowo sugeruje, że Ellison może współpracować ze służbami.

Gawker.com potwierdza powyższe, pisząc, że „powszechnie uważa się, że [Ellison] współpracuje z amerykańskimi organami ścigania w sprawie przeciwko Bankmanowi-Friedowi”.

Reporterzy New York Post odwiedzili dom rodziców Ellison. Ci odpowiedzieli im, że są „zbyt zajęci”, aby rozmawiać z prasą.

Przypomnijmy, że Sara Fischer Ellison i jej mąż Glenn Ellison są ekonomistami z Massachusetts Institute of Technology (MIT).

– Nie widziałem [Caroline] od mniej więcej Święta Dziękczynienia – powiedział z kolei gazecie sąsiad Ellisonów.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
64 443,37 USD-0,10%
Ethereum logo
EthereumETH
3514,17 USD0,19%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD0,03%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
591,96 USD0,75%
Solana logo
SolanaSOL
134,63 USD-0,95%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
3513,85 USD0,17%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD0,01%
XRP logo
XRPXRP
0,49 USD-0,05%
Toncoin logo
ToncoinTON
7,60 USD5,51%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,12 USD0,19%