za

Dlaczego warto handlować kontraktami futures na Binance używając zabezpieczenia w BUSD?

Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

W zeszłym miesiącu w szczegółach opisaliśmy dla Was funkcję multi-assets używaną podczas handlu kontraktami terminowymi na Binance. W tym artykule również skupimy się na kontraktach futures, powiemy czym jest BUSD i dlaczego warto używać go jako zabezpieczenia. Przedstawimy też ciekawą funkcję Mock Trading, pozwalającą rozwijać umiejętności handlowe.

Czym są stablecoiny?

Stablecoin to rodzaj kryptowaluty, która według założeń jest powiązana z wartością waluty fiat (np. z dolarem amerykańskim lub euro). Jedna jednostka stablecoina powinna więc kosztować dokładnie tyle ile realna waluta. W jaki sposób jest utrzymywana ta stabilność? Najczęściej firma emitująca dany stabilny token posiada w swoich rezerwach odpowiednią ilość gotówki lub jej ekwiwalentów. Na rynku dostępne są również stablecoiny algorytmiczne, które nie mają całkowitego pokrycia w aktywach, z którymi są powiązane. Są przez to bardziej podatne na wahania, a nawet utratę wszystkich środków, zwłaszcza w sytuacji dużych wahań na rynku.

Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat stablecoinów i ich rodzajów, zapraszamy do zapoznania się z naszym innym poradnikiem na ten temat.

Czym jest Binance USD (BUSD)?

Binance USD to stablecoin emitowany od 2019 roku przez największą giełdę kryptowalut na świecie – Binance oraz firmę Paxos. Obecnie jest on trzecim największym stablecoinem na rynku i jednocześnie szóstą największą kryptowalutą pod względem kapitalizacji. Warto tutaj wspomnieć, że w przeciwieństwie do innych tego typy projektów, nad BUSD pieczę sprawuję agencja NYDFS, która każdego miesiąca przeprowadza szczegółowy audyt tokena. Dzięki temu platforma zapewnia swoim użytkownikom maksymalne bezpieczeństwo.

Przesyłanie BUSD jest szybkie i tanie, ponieważ działa on nie tylko w sieci Ethereum, ale także na natywnym łańcuchu giełdy Binance – BNB Chain.

Dlaczego warto posiadać BUSD?

BUSD warto posiadać w swoim portfelu z co najmniej kilku powodów, m.in.

 • 100% zabezpieczenie – Binance USD jest w 100% zabezpieczony gotówką i jej ekwiwalentami, dzięki czemu stabilnie utrzymuje powiązanie z amerykańskim dolarem. Za jego emisją stoi renomowana firma Paxos, która jest regulowana przez New York State Department of Financial Services (NYDFS).
 • Audyty zabezpieczenia – W przeciwieństwie do swoich konkurentów, aktywa wspierające token są co miesiąc poddawane audytowi przeprowadzanemu przez niezależną instytucję. Dzięki temu użytkownicy mają pewność, że będą mogli zamienić swoje stablecoiny na waluty fiat w każdym momencie. Co więcej, rezerwy znajdują się na kontach ubezpieczonych przez FDIC oraz w bonach skarbowych USA.
 • Darmowy zakup i wykup – Obecnie na Binance trwa promocja, która pozwala na handel wszystkimi parami z BUSD nie ponosząc przy tym kosztów opłaty maker. W przypadku handlu BUSD do 4 innych stablecoinów, użytkownik nie musi płacić żadnych prowizji.
 • Wysoka płynność – Binance to największa giełda kryptowalut na świecie charakteryzująca się ogromną płynnością. Oznacza to, że nie powinieneś mieć problemów z realizacją zysków.

Dlaczego powinieneś używać BUSD jako zabezpieczenia?

Kontrakty futures zabezpieczane w BUSD pozwalają użytkownikom wykorzystać zupełnie nowe strategie handlowe, a tym samym poszerzyć perspektywy.

 • Zniżki i rabaty – korzystając z BUSD jako zabezpieczenia na Binance możesz liczyć na szereg różnych zniżek i rabatów.
 • Wszechstronność – BUSD jest uniwersalną walutą rozliczeniową. Pozwala ona inwestorom handlować w jednym momencie wieloma kontraktami (BTC, ETH, BNB itp). Oznacza to, że BUSD daje możliwość otwarcia kontraktu w dowolnej kryptowalucie i pod koniec rozliczenia go w stablecoinie. Dzięki temu trader nie musi kupować bazowej kryptowaluty, tym samym minimalizując opłaty i maksymalizując zyski. Nie dochodzi bowiem do żadnej konwersji. Dodatkowo, dzięki trybowi Multi-Assets, użytkownicy mogą dywersyfikować swoje inwestycje w różne stablecoiny i zwiększyć efektywność kapitału. Więcej na temat trybu Multi-Assets znajdziesz w naszym innym artykule pod tym linkiem.
 • Łatwość obliczania zwrotu – Jak już wspomnieliśmy, cena BUSD odpowiada kursowi dolara. Dzięki temu inwestor w łatwy sposób może obliczyć potencjał zwrotu z danego kontraktu.

Jak zacząć handlować kontraktami futures zabezpieczanymi w BUSD?

Binance to intuicyjna w obsłudze platforma, przystępna dla użytkowników o różnym poziomie umiejętności. Aby rozpocząć handel kontraktami futures wystarczy wykonać kilka prostych kroków. Oto one:

 1. Zaloguj się na swoje konto. Jeżeli jeszcze go nie posiadasz możesz je założyć pod tym linkiem, postępując według instrukcji zawartych w tym poradniku.
 2. Doładuj swój portfel Futures, wpłacając do niego BUSD. Alternatywnie możesz też skorzystać z innych wspieranych kryptowalut.
 3. Wybierz odpowiadający Ci kontrakt zabezpieczony w BUSD. Możesz to zrobić w sekcji USDⓈ-M Futures, którą znajdziesz najeżdżając kursorem na “Derywatywy” u góry strony.
 4. Wybierz odpowiednią dźwignię. Domyślnie jest ona ustawiona na x20, jednak na Binance Futures możesz handlować z lewarem wynoszącym nawet x125.
 5. Złóż zlecenie. Binance oferuje wiele rodzajów zleceń, jednak dla początkujących polecamy korzystanie ze zleceń limit.

Jak korzystać z trybu Multi-Assets podczas handlu kontraktami zabezpieczanymi w BUSD?

Tryb Multi-Assets to funkcja, która pozwala użytkownikom Binance Futures handlować wykorzystując jako zabezpieczenie dwa stablecoiny (BUSD lub USDT). Wcześniej, przed udostępnieniem tego trybu można było wykorzystać tylko jedno aktywo. Inwestorzy musieli więc trzymać większość swoich środków w jednym stablecoinie. Dzięki Multi-Assets, możliwe jest podzielenie swojego zabezpieczenia pomiędzy kontrakty USDT-M i BUSD-M.

Generalnie, Multi-Assets jest ciekawą funkcją na Binance. Oferuje ona inwestorom wiele możliwości, które nie były dostępne wcześniej w trybie Single-Asset. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat trybu wielu aktywów, zapraszamy do zapoznania się ze wspomnianym już wcześniej przewodnikiem. Znajdziesz go tutaj.

Mock Trading – konto demo na Binance

Binance uruchomiło także ciekawą funkcję zwaną Mock Trading. Pozwala ona doskonalić umiejętności handlu na platformie demo. Wszystko odbywa się w czasie rzeczywistym, jednak handlując w ten sposób nie ponosisz ryzyka utraty pieniędzy. Aby uzyskać dostęp do Mock Tradingu wystarczy, że wykonasz poniższe kroki.

 1. Zaloguj się na swoje konto Binance. Jeżeli jeszcze go nie posiadasz możesz je założyć pod tym linkiem, postępując według instrukcji zawartych w tym poradniku.
 2. Przejdź do platformy Binance Futures. Możesz to zrobić najeżdżając u góry ekranu na “Derywatywy”, a następnie klikając “Przegląd Binance Futures”. Alternatywnie kliknij po prostu w ten link, a przeniesie Cię on od razu w odpowiednie miejsce.
 3. Teraz kliknij na ikonę swojego profilu, a następnie na “Handel Próbny”. Jeżeli wcześniej nie korzystałeś z handlu kontraktami terminowymi będziesz musiał przejść prosty quiz sprawdzający Twoją wiedzę. Gdy zaliczysz go pomyślnie, Twoje konto demo zostanie doładowane kwotą 3000 dolarów.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

W Bitcoin.pl zajmuję się szeroko pojętą korektą tekstów. Pilnuję, żeby przecinki zawsze znajdowały się na swoim miejscu, grafiki urozmaicały doświadczenie, a sam tekst był inkluzywny, przejrzysty i przyjemny w odbiorze. Prywatnie jestem dumną kocią mamą, miłośniczką tatuaży i zapaloną pasjonatką dubowych sesji.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
64 516,26 USD0,33%
Ethereum logo
EthereumETH
3514,90 USD0,26%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD0,04%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
592,26 USD1,27%
Solana logo
SolanaSOL
134,68 USD-0,33%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
3513,78 USD0,22%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD0,04%
XRP logo
XRPXRP
0,49 USD0,35%
Toncoin logo
ToncoinTON
7,54 USD5,54%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,12 USD0,11%