Blockchain

Brian Brooks: DeFi pomoże nam zrewolucjonizować bankowość

Brian Brooks, obecny kontroler rynku walutowego w USA, jest optymistą w kwestii rozwoju rynku DeFi i blockchaina. Uważa, że organom [...]

Data publikacji: 13 stycznia 2021

bitbay

Brian Brooks, obecny kontroler rynku walutowego w USA, jest optymistą w kwestii rozwoju rynku DeFi i blockchaina. Uważa, że organom regulacyjnym łatwiej będzie pracować z algorytmami niż z bankierami. Dodał, że jest zdania, że ​​technologia DeFi może wykorzenić pewne uprzedzenia i wyeliminować wszelkiej maści oszustwa, jakie dziś widzimy na rynku tradycyjnej bankowości

Brian Brooks a DeFi

W opinii opublikowanej we wtorek na łamach Financial Times, pełniący obowiązki kontrolera walutowego Brian Brooks przedstawił potrzebę „rekonfiguracji przepisów bankowych na miarę ery algorytmów”.

Brooks, który obecnie kieruje Urzędem Skarbowym Kontrolera Walut, porównał istniejące przepisy bankowe z tymi dot. ruchu drogowego. Następnie wykorzystał analogię dot. samochodów autonomicznych, by wyjaśnić, jakie zmiany zachodzą na rynkach.

Tak jak pierwotne przepisy drogowe chroniły nas przed innymi kierowcami, tak nasze obecne przepisy bankowe mają na celu głównie zapobieganie ludzkim niepowodzeniom – stwierdził Brooks.

Ogólnie jest on przekonany, że organy nadzoru bankowego są w stanie zmienić swoje narzędzia, nauczyć się, jak wykorzystywać algorytmy pod kątem walki z oszustwami, co, jak twierdzi, ostatecznie okaże się prostsze niż próby wykorzenienia tych samych problemów we współpracy z „ludzkimi” bankierami.

– Czy możemy zapoczątkować przyszłość, w której wyeliminujemy błędy, zatrzymamy dyskryminację i zapewnimy powszechny dostęp dla wszystkich? Sądzą tak optymiści tacy jak ja. Jak różna byłaby dziś bankowość w Stanach Zjednoczonych, gdyby organy regulacyjne, bankierzy i decydenci byli tak odważni jak producenci samochodów 10 lat temu? – dodał.

Były ekspert Coinbase

Brooks to były lider zespołu prawnego giełdy Coinbase. Od początku był głównym orędownikiem integracji technologii kryptograficznej z krajowym systemem płatności. Pod jego nadzorem kontrolowany przez niego urząd niedawno upoważnił np. banki krajowe do uruchamiania płatności i węzłów opartych na stablecoinach.

Brooks był też zwolennikiem wprowadzenia krajowej karty dla instytucji niebędących depozytariuszami, mającej konkretnie na celu umożliwienie firmom z rynku fintech uzyskania krajowych licencji, zamiast konieczności przechodzenia weryfikacji w każdym stanie w USA.

Brian Brooks defi

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion