Brazylia: 48% obywateli twierdzi, że BTC powinien być walutą narodową

Bitcoin

Ankieta przeprowadzona przez Sherlock Communications za pośrednictwem platformy badawczej Toluna wykazała, że 48% Brazylijczyków uważa, że ich kraj powinien przyjąć […]

Ankieta przeprowadzona przez Sherlock Communications za pośrednictwem platformy badawczej Toluna wykazała, że 48% Brazylijczyków uważa, że ich kraj powinien przyjąć bitcoina jako oficjalną walutę. Lokalny serwis informacyjny Valor Investe podał, że 31% Brazylijczyków deklaruje swoje poparcie, a 17% „zdecydowanie zgadza” się z taką ideą.

Oprócz Brazylijczyków, badanie objęło również osoby z Argentyny, Kolumbii, Kostaryki, Salwadoru, Wenezueli i Meksyku. Możemy w nim przeczytać:

Brazylijczycy byli najsilniejszymi zwolennikami uznania bitcoina środkiem płatniczym w regionie. Aż 56% z nich popiera podejście Salwadoru, a 48% twierdzi, że chcą, aby Brazylia poszła w jego ślady

Ankietowani zostali zapytani także o perspektywy dla kryptowalut w Brazylii. 31% respondentów widzi w tej kwestii postępy, podczas gdy 35% stwierdziło, że kraj Ameryki Południowej nadal pozostaje w tyle za innymi państwami. 23% respondentów uznało ponadto, że w przyszłości będzie znacznie więcej użytkowników bitcoina. Całkowitych sceptyków, którzy wróżą, że rynek kryptowalut w Brazylii upadnie było tylko 4%.

Badanie wykazało również, że Brazylijczycy inwestują w bitcoina głównie dla dywersyfikacji – 55% osób. Na drugim miejscu znalazła się ochrona przed inflacją i niestabilnością gospodarczą, którą wybrało 39% ankietowanych. Z drugiej strony, 37% respondentów stwierdziło, że kupuje BTC i kryptowaluty, aby nadążyć za trendami technologicznymi. Samego istnienia bitcoina jest świadomych aż 92% respondentów. Dla porównania, tylko 31% wie o Ethereum.

Bitcoin ETF w Brazylii

W raporcie podkreślono też wpływ ETFów na adopcję:

Bitcoin ETF w Brazylii pozwalają osobom prywatnym inwestować w sposób regulowany, umożliwiając bardziej konserwatywnym inwestorom eksperymentowanie z kryptowalutami.

Tylko w tym roku, brazylijska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (CVM), zatwierdziła dwa kryptowalutowe ETF-y. Jeden z nich jest w 100% oparty na bitcoinie, a drugi złożony z pięciu kryptowalut. Oba ETF-y są notowane na brazylijskiej giełdzie papierów wartościowych. Poza Brazylią jedynym innym krajem, który zatwierdził swój własny bitcoinowy ETF jest Kanada.

Aktualny kurs bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs bitcoina i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić BTC i inne monety, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

Tagi
ankieta Bitcin Brazylia btc ETF kryptowaluty Salwador

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.