Grayscale: 3 kolejne fundusze będą składać raporty w SEC

Bitcoin

Według raportu Forbes’a, trzy produkty kryptowalutowe od Grayscale staną się teraz firmami raportującymi swoje działania amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i […]

Według raportu Forbes’a, trzy produkty kryptowalutowe od Grayscale staną się teraz firmami raportującymi swoje działania amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC).

BCH, ETC i LTC

Funduszami, które znajdą się pod lupą SECu będą Bitcoin Cash, Ethereum Classic i Litecoin. Co to oznacza? To, że każdy z nich musi od teraz dostarczać Komisji swoje finansowe raporty. Wynika to z ustawy o giełdach papierów wartościowych z 1934 roku i jest podobne do wymagań dotyczących akcji w obrocie publicznym.

Michael Sonnenshein, dyrektor generalny Grayscale, twierdzi jednak, że to inwestorzy, którzy korzystają z produktów firmy „wyrazili chęć” na takie działanie.

Dodał, że czuje, że jest to „coś, na co naszym zdaniem zasługują”. Co więcej ruch ten „otworzy fundusze na szerszą publiczność inwestorów, którzy są przyzwyczajeni do współpracy z firmami raportującymi SEC”.

Grayscale ma kilka funduszy

Ten sam status uzyskały wcześniej trzy z innych produktów Grayscale. GBTC został zgłoszony do SEC w styczniu 2020 r., a niedługo później w październiku dołączył do niego fundusz Ethereum. W lipcu 2021 do SEC zgłoszony został również fundusz Digital Large Cap Fund, który śledzi ceny kilku kryptowalut.

Obecnie, firma oferuje 13 funduszy na kryptowaluty. Rozważa jednak stworzenie 31 innych. Wyraziła również plany przekształcenia swojego istniejącego funduszu BTC w ETF. Dzisiejsze ogłoszenie może pomóc Grayscale osiągnąć ten cel. Jak sugeruje Forbes, być może pozwoli zbudować firmie silniejsze relacje i większą wiarygodność dla SECu.

Aktualny kurs bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs bitcoina i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić BTC i inne monety, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

Tagi
Amerykańska Komisja Papierów Wartościowcyh I Giełd bitcoin btc Grayscale SEC

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.