Brazylia zatwierdziła dwa nowe kryptowalutowe ETF-y

Bitcoin etf brazylia

Brazylijska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (CVM), zatwierdziła w tym tygodniu dwa kryptowalutowe ETF-y. Jeden z nich jest w 100% […]

bitbay zonda

Brazylijska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (CVM), zatwierdziła w tym tygodniu dwa kryptowalutowe ETF-y. Jeden z nich jest w 100% oparty na Bitcoinie, a drugi złożony z pięciu kryptowalut.

QBTC 11 i HASH11

Dla QR Asset Management produkt ten może przyspieszyć uruchomienie podobnego produktu w Stanach Zjednoczonych. Dlaczego? Ponieważ CVM i Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), są częścią Międzynarodowej Organizacji Komisji Papierów Wartościowych (International Organization of Securities Commissions – IOSCO).

Oba ETF-y będą notowane na brazylijskiej giełdzie papierów wartościowych. Według Brazil Journal dwa główne banki w tym kraju – Itaú i BTG Pactual – już zadeklarowały, że zaoferują ETF Hashdex swoim klientom.

QR ETF będzie notowany na B3 z oznaczeniem QBTC11. Ten oferowany przez Hashdex będzie miał ticker HASH11. Rozpoczęcie notowań ETF HASH11 spodziewane jest jeszcze w tym miesiącu, natomiast ETF QBTC11 – w II kwartale 2021 r.

W przypadku QR ETF indeksem wykorzystywanym do obliczania ceny Bitcoina będzie Chicago Commodities Exchange.

Ważny kamień milowy dla baryzliskiego rynku

Fernando Carvalho, CEO QR Capital, spółki holdingowej QR Asset, postrzega ten ruch jako ważny kamień milowy dla innowacji na brazylijskim rynku kapitałowym.

Nasz ETF, który będzie handlowany z tickerem QBTC11, jest kamieniem milowym brazylijskiego rynku. Aktywo kończy się działaniem jako podwójne zabezpieczenie, ponieważ jest to cyfrowy towar, a jednocześnie jest przedmiotem obrotu w dolarach na rynku światowym. Jego cena nie jest powiązana z innymi klasami aktywów. Oznacza to, że jest on coraz częściej przyjmowany przez dużych menedżerów i inwestorów w ramach zdywersyfikowanych portfeli.

Hashdex’s ETF będzie odwzorowywał Nasdaq Crypto Index (NCI) – indeks opracowany przez Nasdaq i Hashdex. We wrześniu 2020 r. brazylijski Hashdex uzyskał zgodę regulatora z Bermudów. Wraz z Nasdaq zatwierdził pierwszy na świecie Bitcoin ETF – Hashdex Nasdaq Crypto Index ETF.

Poza Brazylią jedynym innym krajem, który zatwierdził swój własny Bitcoinowy ETF jest Kanada.

NCI składa się z sześciu kryptowalut. Wśród nich znajdują się Bitcoin, Ethereum, Stellar, Litecoin, Bitcoin Cash oraz Chainlink. Usługi powiernicze dla aktywów Hashdex zaoferują firmy takie jak BitGo, Coinbase, Fidelity i Gemini.

Tagi
bitcoin Brayzlia ETF HASH11 kryptowaluty QBTC11

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.