Kongresmen Brad Sherman ponownie nawołuje do zakazu kryptowalut

Bitcoin w mediach Świat

Kongresmen Brad Sherman, słynny krytyk kryptowalut, ponownie wezwał do całkowitego ich zakazu. Powiedział, że Bitcoin nie ma realnego zastosowania na […]

Kongresmen Brad Sherman, słynny krytyk kryptowalut, ponownie wezwał do całkowitego ich zakazu. Powiedział, że Bitcoin nie ma realnego zastosowania na rynku poza finansowaniem nielegalnych działań i ostrzegł przed ryzykiem, jakie kryptowaluty stanowią dla politycznej i finansowej stabilności w USA. Powiedział to w wywiadzie dla Bloomberga.

Brad Sherman: kryptowaluty ułatwiają tylko nikczemne działania

Podczas gdy postawa amerykańskiego Kongresu wobec Bitcoina w ciągu ostatnich kilku tygodni stała się łagodniejsza, Brad Sherman, członek Komitetu ds. Usług Finansowych, idzie pod prąd.

Omówił na antenie Bloomberga wszelkie niebezpieczeństwa związane z kryptowalutami. Dodał, że obawia się też waluty Facebooka LibraCoin. Mówi, że stanowi ona bezprecedensowe zagrożenie dla gospodarki USA i bezpieczeństwa narodowego. Dyskusja szybko jednak zwróciła się w stronę „zwykłych” kryptowalut, a Sherman powiedział, że ułatwiają one tylko „nikczemne transakcje”.

Jego zdaniem Kongres USA powinien zakazać kryptowalut, ponieważ pozbawiają one rząd federalny władzy. Sherman zwrócił uwagę, że w USA istnieją silne ruchy libertariańskie i anarchistyczne, które cieszą się za każdym razem, gdy rząd federalny traci trochę swojej władzy. To, wyjaśnił, służy jedynie osłabieniu kraju i jest sprzeczne z tym, co reprezentują zarówno Partia Demokratyczna, jak i Republikańska.

Bitcoina można pokonać!

usa Brad ShermanW przeciwieństwie do niektórych jego kolegów z Kongresu, Sherman nie wydaje się wierzyć w to, że Bitcoin jest niepowstrzymany:

„Bitcoin to małe dziecko. Nie możesz kupić paczki gum za Bitcoina.”

LibraCoin jednak, jak zauważył, rozwiązuje ten problem, ponieważ pozwoliłoby „handlarzom narkotyków” i innym przestępcom na bezproblemowe pranie pieniędzy, które mogliby potem wydać na luksusy bez konieczności wychodzenia ze świata kryptograficznego.

Zgodnie z oczekiwaniami, wywiad z Shermanem nie został zbyt dobrze przyjęty przez społeczność kryptowalut. Wielu użytkowników Twittera szydziło z jego ograniczonej wiedzy o branży, mówiąc, że nie ma pojęcia o tym, jak naprawdę działa Bitcoin. Przytoczono wiele sposobów, jak można wykorzystać Bitcoina do zakupu różnych towarów i usług, od zakupu legalnej marihuany po zakup nowego modelu Tesli.

Tagi
Bloomberg bitcoin brad sherman bitcoin btc usa libra coin facebook Libra przesłuchanie LibraCoin usa USA usa bitcoin zakaz bitcoina zakaz btc

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.