Brad Garlinghouse twierdzi, że w tym roku USA mogą uregulować rynek kryptowalut

Według dyrektora generalnego Ripple, Brada Garlinghouse’a, poparcie dla regulacji kryptowalut w Stanach Zjednoczonych jest „dwupartyjne i dwuizbowe”. Jest on też optymistą co do tego, czy uda się uzyskać „przejrzystość przepisów”.

Poparcie dla regulacji w USA

Dyrektor generalny Ripple, Brad Garlinghouse, napisał w wątku na Twitterze z 3 stycznia, że ​​jest „ostrożnie optymistyczny” w kwestii  tego, że Stany Zjednoczone uzyskają „przełomową” przejrzystość regulacyjną dla branży kryptowalut już w 2023 roku. Dodał, że poparcie dla regulacji jest „dwupartyjne i dwuizbowe”.

Garlinghouse zauważył, że władze USA nie zaczynają od „czystej karty” w kwestii regulacji. Odwołał się do takich ustaw, jak ustawa o przejrzystości rynku papierów wartościowych, ustawa o odpowiedzialnych innowacjach finansowych i ustawa o przejrzystości branży tokenów cyfrowych.

Według dyrektora generalnego Ripple „stawka nie może być wyższa”. Dodał, że „żadna ustawa nie jest idealna i prawdopodobnie nigdy nie będzie takiej, która zadowoli wszystkich”, a próby dążenia do stworzenia takich regulacji nie powinny blokować postępów prac Kongresu w tworzeniu przepisów dotyczących kryptowalut.

Stwierdził, że Stany Zjednoczone stoją za Singapurem, Unią Europejską, Brazylią i Japonią, jeśli chodzi o ustawodawstwo i regulacje dotyczące kryptowalut.

Jego zdaniem brak skoordynowanych wysiłków na rzecz wdrożenia ram regulacyjnych zarówno na świecie, jak i w USA „nadal popycha biznesy [z rynku blockchaina] do krajów [o] niższym progu regulacyjnym”, co skutkuje „czasami katastrofalnymi skutkami”, takimi jak upadek FTX.

SEC vs. Ripple

W grudniu 2020 roku amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (Securities and Exchange Commission, SEC) złożyła pozew przeciwko Ripple, twierdząc, że firma sprzedawała tokeny XRP jako niezarejestrowane papiery wartościowego.

SEC argumentowało też, że ​​Ripple zebrało miliardy USD dzięki sprzedaży XRP, ale nie zarejestrowało swojej oferty jako procesu sprzedaży papierów wartościowych. Spółka oczywiście zaprzeczyła zarzutom. Twierdzi, że XRP jest kryptowalutą, a nie papierem wartościowym.

W październiku Garlinghouse powiedział panelistom na konferencji D.C. Fintech Week, że spodziewa się zakończenia sprawy przeciwko jego firmie w pierwszej połowie 2023 roku.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie Zonda.

Tagi
Brad Garlinghouse ftx regulacje Ripple USA

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.