za

Brad Garlinghouse twierdzi, że w tym roku USA mogą uregulować rynek kryptowalut

Według dyrektora generalnego Ripple, Brada Garlinghouse’a, poparcie dla regulacji kryptowalut w Stanach Zjednoczonych jest „dwupartyjne i dwuizbowe”. Jest on też optymistą co do tego, czy uda się uzyskać „przejrzystość przepisów”.

Poparcie dla regulacji w USA

Dyrektor generalny Ripple, Brad Garlinghouse, napisał w wątku na Twitterze z 3 stycznia, że ​​jest „ostrożnie optymistyczny” w kwestii  tego, że Stany Zjednoczone uzyskają „przełomową” przejrzystość regulacyjną dla branży kryptowalut już w 2023 roku. Dodał, że poparcie dla regulacji jest „dwupartyjne i dwuizbowe”.

Garlinghouse zauważył, że władze USA nie zaczynają od „czystej karty” w kwestii regulacji. Odwołał się do takich ustaw, jak ustawa o przejrzystości rynku papierów wartościowych, ustawa o odpowiedzialnych innowacjach finansowych i ustawa o przejrzystości branży tokenów cyfrowych.

Według dyrektora generalnego Ripple „stawka nie może być wyższa”. Dodał, że „żadna ustawa nie jest idealna i prawdopodobnie nigdy nie będzie takiej, która zadowoli wszystkich”, a próby dążenia do stworzenia takich regulacji nie powinny blokować postępów prac Kongresu w tworzeniu przepisów dotyczących kryptowalut.

Stwierdził, że Stany Zjednoczone stoją za Singapurem, Unią Europejską, Brazylią i Japonią, jeśli chodzi o ustawodawstwo i regulacje dotyczące kryptowalut.

Jego zdaniem brak skoordynowanych wysiłków na rzecz wdrożenia ram regulacyjnych zarówno na świecie, jak i w USA „nadal popycha biznesy [z rynku blockchaina] do krajów [o] niższym progu regulacyjnym”, co skutkuje „czasami katastrofalnymi skutkami”, takimi jak upadek FTX.

SEC vs. Ripple

W grudniu 2020 roku amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (Securities and Exchange Commission, SEC) złożyła pozew przeciwko Ripple, twierdząc, że firma sprzedawała tokeny XRP jako niezarejestrowane papiery wartościowego.

SEC argumentowało też, że ​​Ripple zebrało miliardy USD dzięki sprzedaży XRP, ale nie zarejestrowało swojej oferty jako procesu sprzedaży papierów wartościowych. Spółka oczywiście zaprzeczyła zarzutom. Twierdzi, że XRP jest kryptowalutą, a nie papierem wartościowym.

W październiku Garlinghouse powiedział panelistom na konferencji D.C. Fintech Week, że spodziewa się zakończenia sprawy przeciwko jego firmie w pierwszej połowie 2023 roku.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
68 451,54 USD-1,18%
Ethereum logo
EthereumETH
3900,55 USD3,07%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD0,03%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
603,26 USD-0,05%
Solana logo
SolanaSOL
164,81 USD-0,17%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
3901,41 USD3,12%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD0,08%
XRP logo
XRPXRP
0,53 USD-2,50%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,17 USD-4,01%
Toncoin logo
ToncoinTON
6,39 USD1,04%