za

Sam Bankman-Fried nie przyznał się do stawianych mu zarzutów

Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Sam Bankman-Fried nie przyznał się we wtorek do stawianych mu zarzutów karnych. Twierdzi, że nie oszukał inwestorów i klientów swojej giełdy FTX.

Sam Bankman-Fried: jestem niewinny!

Bankmanowi-Friedowi przedstawiono osiem zarzutów. Te dot. przestępstw finansowych, prania brudnych pieniędzy czy złamania przepisów związanych z finansowaniem kampanii politycznych. 30-latek jest też oskarżony o grabież depozytów klientów FTX w celu wsparcia swojego funduszu hedgingowego Alameda Research, kupowanie za nie nieruchomości i przekazywanie milionów dolarów użytkowników giełdy na wspomniane cele polityczne.

– Fundusze klientów były również wykorzystywane i prane poprzez darowizny polityczne, darowizny na cele charytatywne i różne inwestycje wysokiego ryzyka – powiedziała na rozprawie Danielle Sassoon, prokurator federalna.

Dodała, że jej zespół ma wiele dowodów, które świadczą o winie Bankmana-Frieda. Te mają zostać przedłożone w sądzie w ciągu najbliższych tygodni.

Sędzia okręgowy USA Lewis Kaplan wyznaczył we wtorek datę rozprawy na 2 października.

Bankman-Fried nie rozmawiał z sędzią podczas rozprawy, ale naradzał się ze swoimi prawnikami. Przed postawieniem w stan oskarżenia uścisnął dłoń jednemu z prokuratorów. Potem podszedł do grupy rysowników na sali sądowej i skomentował ich pracę, relacjonował Reuters.

Absolwentowi Massachusetts Institute of Technology grozi do 115 lat więzienia. Wcześniej publicznie przyznał się do popełnienia błędów w kierowaniu FTX, ale dodał, że nie uważa się za winnego.

Źródło: Reuters

Czy Bankman-Fried trafi do więzienia?

Były szef FTX został aresztowany na Bahamach. W zeszłym miesiącu został poddany ekstradycji i trafił do USA. O ile w tym pierwszym kraju został zamknięty w więziennej celi, tak w swojej ojczyźnie trafił tylko do aresztu domowego. Mieszka z rodzicami, Josephem Bankmanem i Barbarą Fried.

We wtorek sędzia Kaplan nałożył nowy warunek zwolnienia warunkowego, mówiąc, że Bankman-Fried nie może mieć dostępu do aktywów FTX ani Alameda Reaserch. Nastąpiło to po tym, jak prokuratorzy oskarżyli biznesmena o próbę przeniesienia kryptowalut, które należały do tej pierwszej firmy, na inne adresy, do których władze nie mają dostępu.

Mark Cohen, prawnik Bankmana-Frieda, powiedział, że jego klient „nie wykonał” żadnych transferów środków. Nie wiadomo też, czy prokuratorzy mają dowody na powyższe.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności