za
ripple

Ripple złożyło ostateczne oświadczenie przeciwko SEC. Zbliża się koniec sprawy?

Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Dwuletnia bitwa między SEC a Ripple zbliża się do końca. 2 grudnia lider komercyjnych rozwiązań kryptograficznych złożył ostateczne oświadczenie w swojej sprawie przeciwko amerykańskiemu regulatorowi.

Ripple vs. SEC

Po niemal dwuletniej batalii, najgłośniejszy proces sądowy dotyczący kryptowalut z udziałem amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) oraz Ripple zbliża się do końca. 2 grudnia obie strony złożyły zredagowane odpowiedzi na wzajemne sprzeciwy wobec wniosków o wydanie orzeczenia w trybie uproszczonym. Firma fintech zakończyła dokument stwierdzeniem, że „sąd powinien uwzględnić wniosek pozwanego i odrzucić wniosek SEC”.

SEC nigdy nie udowodniła zasadności swoich zarzutów. Przypomnijmy, że komisja uznała sprzedaż tokenów XRP w 2013 roku za niezarejestrowany obrót papierami wartościowymi. Do takiej klasyfikacji cyfrowego aktywa posłużył wątpliwy Test Howeya. Trwający spór prawny między SEC a Ripple rozpoczął się w grudniu 2020 roku.

Stuart Alderoty, główny radca prawny firmy Ripple, ogłosił ponadto, że ​​jest to „ostateczne oświadczenie” firmy Ripple. Jednocześnie poprosił sąd o wydanie korzystnego wyroku. Stwierdził również, że jest dumny z obrony, którą stworzył „w imieniu całej branży kryptograficznej”. Dwa dni później Alderoty zdecydował się znów skrytykować SEC. Wytknął komisji niezdecydowanie, cytując dwa stwierdzenia, które, jak sugeruje, są ze sobą sprzeczne.

W marcu poznamy wyrok sądu?

W podsumowaniu wątku na Twitterze, były prokurator federalny, James Filan, powiedział, że pozostały tylko trzy kwestie do rozwiązania w sprawie SEC vs. Ripple. Chodzi o podsumowujące wnioski o wydanie orzeczenia, kwestionowanie ich przez ekspertów, a także o kwestie pieczętujące dotyczące raportów biegłych, dokumentów Hinmana i innych materiałów związanych ze sprawą.

Dokumenty Hinmana odnoszą się do maili oraz do przemówienia, które William Hinman wygłosił na szczycie Yahoo Finance All Markets Summit. W czerwcu 2018 roku stwierdził, że ether nie jest papierem wartościowym.

Filan uważa, że ​​sędzia Torres prawdopodobnie „zadecyduje o wszystkim razem”. Wedle jego słów, końca sprawy możemy spodziewać się prawdopodobnie „w dniu lub przed 31 marca 2023 roku”.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Dla Bitcoin.pl zajmuję się pisaniem artykułów - przede wszystkim dłuższych form edukacyjnych. Odpowiadam za prowadzenie mediów społecznościowych związanych z naszym serwisem: Facebook, Twitter, LinkedIn, Instagram oraz TikTok.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności