za
Polygon uniknął kradzieży 24 mld USD w tokenach MATIC

Polygon uniknął kradzieży 24 mld USD w tokenach MATIC

Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Błędy i luki w zabezpieczeniach są integralną częścią sieci blockchain. Okazuje się, że problemem tym został też dotknięty łańcuch Polygon. Jego zespół jednak szybko wykrył lukę, wprowadził poprawkę, zaktualizował sieć, wypłacił nagrodę hakerom, a wszystko odbyło się po cichu, bez wiedzy społeczności.

Polygon naprawia błąd po cichu

Według najnowszego wpisu na blogu, wszystko zaczęło się, gdy dwóch hakerów typu white hat poinformowało platformę bug bounty – Immunefi – o błędzie w kontrakcie Polygon PoS genesis. Luka, o której mowa, mogła umożliwić złośliwym podmiotom wyłudzenie ponad 9,2 miliarda tokenów MATIC (o wartości około 24 miliardów dolarów) z całkowitej puli 10 miliardów tokenów.

Po tym wydarzeniu, główny zespół Polygon połączył siły z hakerami whitehat, jak również z Immunefi. Razem wprowadzili poprawkę poprzez aktualizację 80% sieci.

Błąd naprawiony, ale napastnik zgarnął łup

Błąd został naprawiony w bloku 22 156 660 w dniu 5 grudnia. Aktualizacja nie miała wpływu na sieć, mimo to napastnik zdołał ukraść 801 601 tokenów MATIC jeszcze przed wprowadzoną poprawką. Fundacja oświadczyła, że pokryje straty z własnej kieszeni.

Oprócz tego Polygon wypłacił hojną nagrodę w wysokości około 3,46 miliona dolarów dwóm hakerom “w białych kapeluszach”.

Fundacja ujawniła również, że usterka została naprawiona bez powiadamiania społeczności, ponieważ przestrzega polityki “silent patches”. Co ciekawe, polityka ta została ustanowiona przez zespół Go Ethereum, znany jako Geth, w zeszłym roku.

CTO Immunefi – Duncan Townsend powiedział:

Reakcja zespołu Polygon na to zdarzenie była szybka i skuteczna. To, że ten incydent miał szczęśliwe zakończenie jest świadectwem ich doświadczenia. Ścisła koordynacja z walidatorami Polygon pomogła zapobiec temu, co mogło być poważną katastrofą.

Aktualny kurs bitcoina i innych kryptowalut możesz sprawdzić w zakładkach: kurs bitcoina i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić BTC i inne cyfrowe aktywa, to m.in. giełda kryptowalut Zonda.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
67 737,00 USD-3,46%
Ethereum logo
EthereumETH
3824,43 USD-2,88%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD-0,07%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
598,64 USD-1,91%
Solana logo
SolanaSOL
166,92 USD-2,68%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
3820,76 USD-2,93%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD-0,04%
XRP logo
XRPXRP
0,53 USD-1,74%
Toncoin logo
ToncoinTON
6,45 USD0,32%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,16 USD-4,42%