za
fbi bitomat

W budynku meksykańskiego Senatu zainstalowano bitomat

European Halving Party 2024

W miarę jak kryptowaluty stają się coraz bardziej popularne na całym świecie, rośnie też liczba bitomatów, które pozwalają na ich łatwy zakup i sprzedaż. Kolejne tego typu urządzenie zostało właśnie zainstalowane w Meksyku. Tym razem jednak w niezbyt oczywistym miejscu, bowiem w budynku Senatu.

Bitomat w budynku Senatu

Jak donosi El Heraldo de Mexico, w dniu 26 kwietnia w budynku Senatu w mieście Meksyk zainstalowano bitomat. Odbyło się to przy wsparciu ustawodawców, w tym Miguela Ángela Mancery – koordynatora grupy parlamentarnej Partii Rewolucji Demokratycznej (PRD)

Według danych Coin ATM Radar, jest to 14 bitomat w kraju. Obecnie urządzenia są zainstalowane w miastach Meksyk, Tijuana, Cancún, Guadalajara, Culiacán, San Miguel de Cozumel i Aguascalientes.

Meksykańska senator i zdecydowana entuzjastka kryptowalut, Indira Kempis, podzieliła się zdjęciem najnowszego urządzenia na Twitterze. Stwierdziła przy tym, że jego instalacja to znak “wolności finansowej, włączenia i edukacji w Meksyku”.

Por la libertad, inclusión y educación financiera en México.#ToTheMoon 🚀@senadomexicano pic.twitter.com/QytQn58A3i

— Indira Kempis de I. (@IndiraKempis) April 26, 2022

Przed zainstalowaniem bitomatu w siedzibie Senatu, Mancera zorganizował również forum, na którym uczestnicy dyskutowali nad inicjatywą uregulowania kryptowalut w Meksyku. Zauważył wówczas, że bitcoin przekroczył wolumen transakcji konwencjonalnych systemów płatności, takich jak PayPal, Visa i Mastercard.

Bitcoin dotarł do nas wszystkich i przeprowadził już ponad 62 miliony transakcji pomiędzy nieco ponad 109 milionami kont.

Meksyk zwiększa konkurencyjność

Meksyk w ostatnim czasie stara się zwiększyć swoją konkurencyjność na świecie w sektorze blockchain. W tym celu w drugiej co do wielkości gospodarce Ameryki Łacińskiej zorganizowano szereg forów, których celem było opracowanie regulacji kryptowalut.

Jak wyjaśnił przewodniczący Senackiej Rady Koordynacji Politycznej, Ricardo Monreal, prawie 67 milionów Meksykanów nie ma dostępu do systemu bankowego. Właśnie dlatego cyfrowe waluty mogą być dla nich rozwiązaniem.

Inne kraje Ameryki Łacińskiej już zaczęły działać w tym kierunku. Brazylijski Senat np. zatwierdził podstawowe zasady dotyczące funduszy walut cyfrowych i ich wykorzystania. Podobne projekty rozważają Argentyna, Chile i Panama.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności