Bitcoin za $160 000 w 2021 roku?

Taką teorię wysnuwa Alex Mashinsky – dyrektor naczelny Celsius. Mashinsky twierdzi, że Bitcoin po swoim dużym rajdzie cenowym do $60 000 potrzebuje teraz zdrowej korekty – tej, w której aktualnie się znajdujemy. Mashinsky uważa, że aktualne problemy cenowe króla kryptowalut są jedynie przystankiem na drodze do dalszych wzrostów. Sytuację tę porównał do zakupu nowej Tesli:

Jeśli najbogatszy facet na świecie jest gotów wymienić Bitcoina na Teslę, musisz zadać sobie pytanie, kto otrzymuje dobrą ofertę? W chwili, w której kupisz tę Teslę, jest ona warta mniej niż to, za co za nią zapłaciłeś, ale wartość Bitcoina będzie nadal rosła. Więc ta transakcja jest dobra dla Elona, ​​ale nie jest dobra dla ciebie

Co jednak z samym rynkiem? Okazuje się, że nie najlepiej. Hashrate BTC spadł do rekordowo niskiej wartości (ostatnio tak niski poziom zarejestrowano rok temu). Powodem jest oczywiście ban wydobycia kryptowalut w Chinach. Jest to około 50% spadek mocy wydobywczej sieci w stosunku do ubiegłego miesiąca.

W tym samym czasie spadają jednak ceny transakcji w sieci Ethereum – to zdecydowanie dobry nak dla osób, które działają w DeFi lub poruszają się w ekosystemach projektów funkcjonujących na blockchainie ETH. Nie zapominajmy jednak również o tym, co czeka drugą największą sieć kryptowalutową w przyszłości. Aktualizacja London tuż za rogiem, a w niedalekiej przyszłości konwersja na protokół PoS.

Craig Wright i inne szaleństwa w Bitcoin Radio

Pamiętacie, kim jest Craig Wright? Nie. Na pewno nie Satoshi Nakamoto. Mimo to Wright nadal “dzielnie” walczy o uzyskanie praw autorskich do białej księgi bitcoina – dokumentu wysłanego przez tajemniczego twórcę kryptowalut ponad 10 lat temu. W wyniku niedawnej sądowej batalii, strona bitcoin.org została zmuszona wyrokiem sądu do usunięcia ze swojej witryny wyżej wspomniany dokument. Wright na pewno jest z takiego obrotu spraw zadowolony.

Ciekawym wątkiem jest także wkroczenie CBA do bydgoskiego klubu “Bitcoin” – jak się okazało, miejsce nie miało zbyt wiele wspólnego z kryptowalutami, za to aktywnie prowadzono w nim nielegalną działalność hazardową.

Bitcoin.org

 

Tagi
alex mashinsky bitcoin bitcoin radio Craig Wright hashrate BTC

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.