Bitcoin wznosi się powyżej 200-dniowej średniej kroczącej i potwierdza formację złotego krzyża

Bitcoin

Bitcoin (BTC) wzrósł o 3,32% w ciągu ostatnich 24 godzin i osiągnął poziom powyżej 48 000 USD. Skok ceny wypchnął […]

Bitcoin (BTC) wzrósł o 3,32% w ciągu ostatnich 24 godzin i osiągnął poziom powyżej 48 000 USD. Skok ceny wypchnął wiodącą kryptowalutę powyżej 200-dniowej średniej kroczącej (MA). Według analityka Larka Davisa, ten ruch w górę potwierdził formację złotego krzyża.

200-dniowa średnia krocząca jest kluczowym wskaźnikiem technicznym używanym do określenia ogólnego trendu rynkowego. Jest to linia, która pokazuje średnią cenę zamknięcia z ostatnich 200 dni handlu. Wzrost powyżej tego wskaźnika wskazuje na początek trendu wzrostowego.

Z drugiej strony, złoty krzyż zdarza się, gdy krótkoterminowa średnia krocząca przecina główną, długoterminową średnią kroczącą w kierunku północnym. Formacja ta jest zwykle interpretowana przez analityków jako zmiana trendu na wzrostowy.

Analityk On-chain, Will Clemente uważa, że po przecięciu 200-dniowej średniej kroczącej, bitcoin musi przełamać opór pomiędzy 47 000 a 47 150 USD zanim będzie mógł dalej wspiąć się powyżej 50 500 USD. Aktualnie opór ten został już pokonany.

Czy bitcoin czeka na wybicie?

Z kolei inny analityk – Ali Martinez przedstawił cztery powody, dla których BTC może ruszyć na północ:

Cztery powody, dla których Bitcoin może się wybić:

1) Na Bitfinex stworzono 3200 długich pozycji BTC .

2) Adresy przechowujące od 10 do 100 tys. BTC zakupiły 60 tys. BTC.

3) 80 tys. BTC wycofano z portfeli znanych giełd kryptowalutowych.

4) Wolumen dużych transakcji w sieci BTC przekroczył 451 miliardów dolarów.

Tymczasem 93% podaży bitcoina nie poruszyło się od miesiąca. Wskazuje to na byczą dynamikę podaży. Davis potwierdził ten sentyment pisząc:

Właśnie uderzyliśmy w nowe all-time low dla młodej fali Bitcoin HODL (poniżej 3 miesięcy). To często sygnalizuje koniec niedźwiedziego okresu i często jest to czas, w którym gromadzi się duże pieniądze.

Niemniej jednak, trader weteran, Peter Brandt niedawno ostrzegał przed FOMO na obecnym rynku. Twierdził on ponadto, że nie znajdujemy się już w hossie.

 

Tagi
bitcoin btc złoty Złoty krzyż

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.