Rekordowy wolumen Bitcoin Futures na Bakkt

Bitcoin Kantor Bitcoin

Po uruchomieniu kontraktów Bitcoin Futures na platformie Bakkt, wielu uczestników rynku było zawiedzionych. W pierwszych dniach od startu wolumeny były […]

bitbay zonda

Po uruchomieniu kontraktów Bitcoin Futures na platformie Bakkt, wielu uczestników rynku było zawiedzionych. W pierwszych dniach od startu wolumeny były na stosunkowo niskim poziomie. Jak się okazało w ostatnich dniach, potrzeba było trochę więcej cierpliwości, ponieważ rynek zdecydowanie się uaktywnił. W piątek 25 października ustanowiony został nowy rekord handlu kontraktami, a już niebawem ten wynik może zostać poprawiony.

Na znaczny wzrost wolumenu na rynku Bitcoin Futures musieliśmy czekać miesiąc od oficjalnego startu – dokładnie do 23 października. Platforma zaczęła ten dzień na wysokich obrotach, osiągając wolumen 640 BTC. Wzrost był bardzo znaczący, ponieważ dzień wcześniej było to tylko 85 BTC. Kilka dni później Bakkt ponownie poprawił ten wynik. W piątek było już 1179 bitcoinowych kontraktów futures.

Bitcoin Futures Bakkt wolumenDobra passa Bitcoina przekłada się na wzrost wolumenów na Bakkt

Dobre wyniki Bakkt w piątek zostały przypisane odrodzeniu się Bitcoina z długotrwałego trendu spadkowego, w wyniku którego wartość BTC spadła poniżej 7500 USD. Była to najniższa wartość od połowy maja. W piątek, dzień po tym jak prezydent Chin, Xi Jinping, pozytywnie wypowiedział się na temat blockchaina, rynek zareagował pozytywnie, pompując cenę Bitcoina o ponad 40% w ciągu doby. Cena BTC przekroczyła poziom 10 000 USD, po czym ustabilizowała się między 9300-9500 USD. W odniesieniu do tego wydarzenia, inny kluczowy chiński urzędnik wezwał banki w swoim kraju do priorytetowej adopcji technologii blockchain. Może to być czynnik, który wywoła falę pozytywnych wydarzeń, które zapoczątkują powrót hossy.

Bakkt wspiera Bitcoina

Rosnące zainteresowanie Bitcoinem ze strony instytucji, może przyczynić się nie tylko do poprawy sytuacji największej kryptowaluty, ale również rynku altcoinów. Dzięki temu, że Fidelity Digital Assets otwiera teraz swoje drzwi przed szerszym gronem inwestorów, napływ świeżego kapitału z instytucji prawdopodobnie będzie postępował. Dzięki serii pozytywnych wydarzeń, BTC może już niebawem wrócić do poziomu swojego ATH.

Tagi
Bakkt bakkt btc bitcoin bitcoin futures bitcoin hossa bitcoin kontrakty bitcoin wzrosty btc

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.