za

Bitcoin Fear and Greed Index pokazuje skrajną chciwość. Kurs BTC rośnie. I to bez “ulicy”!

Bitcoin Fear and Greed Index pokazuje, że obecnie na rynku kryptowalut panuje skrajna chciwość. Do tego, jak wynika z danych Google Trends, na parkiecie nie ma jeszcze “ulicy”. Kurs bitcoina z kolei przebił 50 000 USD.

Bitcoin Fear and Greed Index i skrajna chciwość

Indeks strachu i chciwości bitcoina pokazał wczoraj poziom 79, co oznacza skrajną chciwość.

Badanie indeksu wykonano przy cenie nieco poniżej 50 000 USD. Obecnie za jednego bitcoina płaci się zaś 50 112 USD, co oznacza skok ceny o blisko 4% w skali doby i 17% w ciągu tygodnia. Możliwe, że nowa analiza nastrojów pokaże, że te są na jeszcze wyższych poziomach.

Ether na tym tle nie wypada gorzej. Indeks strachu i chciwości wynosi 78, co też oznacza skrajną chciwość. Badanie wykonano przy cenie 2658 USD. Obecnie za 1 ETH trzeba zapłacić 2649 USD. Przekłada się to na 6-procentowy skok ceny w skali 7 dni i 14% wzrostu w ciągu tygodnia.

“Ulica” jeszcze nie jest z nami

Jeszcze ciekawiej robi się, gdy spojrzymy na dane z Google Trends. Analityk i inwestor Piotr Ostapowicz postanowił sprawdzić, jak często internauci wpisują w najpopularniejszą przeglądarkę hasło “buy bitcoin”. Okazuje się, że daleko nam do poziomów z poprzedniej hossy z lat 2020-2021. Jego zdaniem oznacza to, że “ulica” nie weszła jeszcze na rynek. To bardzo dobry prognostyk, jeżeli chodzi o kolejne miesiące.

Dlaczego jednak bitcoin drożeje? To efekt oczekiwania na halving. Zgodnie z wyliczeniami strony NiceHash, do kolejnego podziału nagrody w sieci BTC pozostały 63 dni.

Inwestorzy nie sięgają jednak po kryptowalutę tylko z powodu spodziewanego zmniejszenia podaży nowych coinów. Za wzrostami stoją też ETF-y, które od początku istnienia “ściągnęły” z rynku już aż 62 tys. BTC, czym zmniejszyły podaż coinów, które krążą po rynku.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności