za

Logo Bitcoina zostało wyświetlone na słynnym budynku w Berlinie

Binance Launchpool

Niemcy chyba powoli stają się najbardziej prokryptowalutowym narodem w UE. 21 stycznia logo Bitcoina zostało wyświetlone na wieży telewizyjnej Berliner Fernsehturm w Berlinie.

Bitcoin na wieży telewizyjnej

Tilo, fan bitcoina, który stoi za akcją, powiedział portalowi Cointelegraph, dlaczego przyszedł mu do głowy ten pomysł:

Chcemy tylko zwrócić uwagę na bitcoina! Jesteśmy fanami takich działań partyzanckich i będziemy się tego trzymać.

Tilo jest dyrektorem generalnym agencji eventowej, która w tym roku będzie gospodarzem konferencji „Best of Blockchain”. Wyjaśnił, że realizacja pomysłu była prosta. W praktyce trzeba było tylko zorganizować sprzęt i “specjalne logo Bitcoina”.

Akcja miała mieć miejsce już pod koniec zeszłego roku. Zawiódł sprzęt.

Projektor, którego użyłem, był za słaby

— wyjaśnił organizator.

To jednak nie pierwszy raz, kiedy logo lub motyw związany z Bitcoinem jest wyświetlany na znanych budynkach. W maju 2021 r. w Londynie na budynku Bank of England wyświetlono komunikat, który sugerował, że system walut fiat to okradanie ludzi.

Okazuje się jednak, że akcja w Berlinie została uznana przez niektórych za nazbyt nachalne promowanie kryptowaluty. Na subreddicie mieszkańców Berlina jeden z komentatorów skrytykował ją i określił jako „zanieczyszczenie światłem”. Inny dodawali, że mają nadzieję, że „[bitcoin] nigdy się nie przyjmie”. Pojawiły się wręcz absurdalne oskarżenia:

Bitcoin to turbokapitalizm bez ograniczeń i moralności, co sześć miesięcy przebrany za inną postać i motto.

Adopcja rośnie

Mimo tego ostatniego sceptycyzmu adopcja kryptowalut na całym świecie rośnie. Liczba właścicieli cyfrowych aktywów wzrosła w zeszłym roku do poziomu aż 425 milionów osób. A przynajmniej to wynika z nowego raportu Crypto.com. Z kolei liczba posiadaczy bitcoinów osiągnęła w grudniu pułap 219 milionów. Pisaliśmy o tym szerzej w tym miejscu.

W skali paru lat mocno wzrosła też liczba bitomatów, o czym więcej przeczytacie m.in. tutaj.

Bitcoin stał się już też elementem popkultury – pojawia się jako motyw w serialach czy piosenkach. Nic nie wskazuje na to, by ten stan rzeczy miał ulec zmianie.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności