za

Adopcja kryptowalut na nowym poziomie: ponad 200 mln osób posiada już bitcoiny

Nexo Earn Aplikacja

Adopcja kryptowalut osiągnęła w 2022 r. nowy poziom. Liczba właścicieli cyfrowych aktywów wzrosła do poziomu aż 425 milionów osób, wynika z nowego raportu Crypto.com. Z kolei liczba posiadaczy bitcoinów osiągnęła w grudniu pułap 219 milionów. Ile osób ma zaś w swoim portfelu ether? Aż 87 milionów.

Adopcja kryptowalut

Crypto.com opublikowało w zeszłym tygodniu raport zatytułowany „Crypto Market Sizing”, który koncentruje się na danych z roku 2022. Firma wyjaśniła, że ​​jej analiza opiera się informacjach “wyciągniętych” z blockchainów bitcoina i etheru, analizie ankiet i własnych danych wewnętrznych.

Jeśli chodzi o całkowitą liczbę właścicieli kryptowalut, zespół Research and Insights firmy napisał, że „pomimo przeciwności makroekonomicznych”, a mianowicie wysokiej inflacji, konfliktu na Ukrainie, zakłóceń w łańcuchach dostaw i utrzymujących się skutków pandemii COVID-19, “adopcja kryptowalut w 2022 roku osiągnęła nowe kamienie milowe, a liczba właścicieli kryptowalut osiągnęła poziom 425 milionów (grudzień 2022)”.

Ogólna liczba właścicieli kryptowalut na całym świecie wzrosła więc o 39% z 306 milionów do 425 milionów w ciągu roku, czytamy w raporcie.

Liczba posiadaczy bitcoinów (BTC) wzrosła o 20% z 183 milionów w styczniu do 219 milionów w grudniu

– czytamy dalej.

Największy wzrost posiadaczy bitcoinów w 2022 r. miał miejsce w kwietniu, kiedy Republika Środkowoafrykańska stała się drugim krajem, który uznał kryptowalutę za prawny środek płatniczy, zauważa raport. Ponadto globalny bank inwestycyjny Goldman Sachs oferujący swoją pierwszą pożyczkę zabezpieczoną BTC w tym samym miesiącu spowodował „kolejne oznaki zwiększonego zainteresowania kryptowalutami ze strony instytucji z Wall Street”, wskazał zespół badawczy Crypto.com.

Tymczasem liczba posiadaczy ETH “wzrosła o 263% z 24 milionów w styczniu do 87 milionów w grudniu”. Eksperci firmy twierdzą, że „głównym katalizatorem wysokiego tempa wzrostu adopcji Ethereum było The Merge. Ponadto zespół badawczy zwrócił uwagę, że „miesięczne stopy wzrostu Ethereum były wyższe niż w przypadku Bitcoina przez cały rok, z wyjątkiem kwietnia”.

Dane innej firmy

Inną firmą, która niedawno oszacowała liczbę właścicieli kryptowalut, jest Triple A. W swoim raporcie napisała, że obecnie na całym globie jest ponad 420 milionów użytkowników kryptowalut. Jest to więc wartość zbliżona do tej, którą podało Crypto.com.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności