za

Cathie Wood z Ark Invest prognozuje wybicie rynku kryptowalut w tym roku

Cathie Wood, dyrektorka generalna amerykańskiej  firmy inwestycyjnej Ark Invest, jest przekonana, że ​​rynek kryptowalut w tym roku odnotuje ogromny zwrot. Jako powody, na których opiera swoją prognozę, wskazuje spadek inflacji oraz zmianę polityki amerykańskiej Rezerwy Federalnej.

Cathie Wood patrzy z optymizmem na 2023 rok

W dniu 23 stycznia na firmowym blogu opublikowano wideo, na którym dyrektorka generalna Ark Invest – Cathie Wood – oraz szef ds. strategii w firmie – Brett Winton – omawiają perspektywy rynkowe na ten rok. Wood zaczęła od przeglądu perspektyw makroekonomicznych. Inwestorka stwierdziła, że ​​​​można wokół dostrzec wiele sygnałów wskazujących na obniżenie inflacji. To za to oznacza, że „Fed powinien wkrótce zmienić swoje działania”, jak stwierdziła CEO Ark Invest. Zdaniem Cathie taka sytuacja wpłynęłaby bardzo korzystnie na rynki ryzykownych aktywów, takich jak kryptowaluty.

Co więcej, stwierdziła, że ​​cały zespół jej firmy wierzy, że inflacja jest w stanie spaść do zakładanego przez Fed poziomu 2 procent. Wood pokusiła się nawet o postawienie prognozy, że inflacja może nawet spaść poniżej tego poziomu, a nawet osiągnąć wartości ujemną, ponieważ podaż pieniądza spada.

Zaznacza, że ​​rynek czeka na sygnał od Rezerwy Federalnej, co jej staniem „nastąpi w pierwszej połowie 2023 roku”. Dodała również, że ​​portfele inwestycyjne jej firmy w takiej sytuacji powinny zachowywać się bardzo dobrze, gdy tylko stopy procentowe zaczną spadać poniżej oczekiwań.

Cathie Wood z Ark Invest prognozuje wybicie rynku kryptowalut w tym roku

Jakie sektory stanowią branże przyszłości?

ARK Invest od dawna inwestuje w akcje powiązane z sektorem kryptowalut. Firma posiada fundusze oparte o aktywa cyfrowe, inwestycje typu venture capital w blockchainowe projekty, fundusz dotyczący przełomowych innowacji oraz sześć aktywnych technologii. Do tego dochodzą fundusze giełdowe ETF oparte o projekty fintech.

Tymczasem, w trakcie wspomnianego nagrania wideo, główny strateg firmy Ark Invest – Brett Winton – mówił o sztucznej inteligencji (AI), podkreślając przy tym, że postępy nad rozwojem tej technologii przyspieszą w 2023 roku. Zgodził się z Wood, że kryptowalutowe aktywa w tym roku odnotują spory skok.

Publiczne blockchainy, kryptowaluty oraz aktywa z nimi powiązane, które przechodzą obecnie trudny okres, staną się jeszcze bardziej zróżnicowane ze względu na ich niedobór w epoce obfitości

– stwierdza strateg.

Winton zwraca uwagę, że w sytuacje gdy następuje zwrot w otoczeniu makroekonomiczny, a Fed „zmienia swoje miejsce”, szansa na „ekspansję oraz realizację wartości w ramach przedsięwzięcia i publicznej przestrzeni rynkowej jest jeszcze większa”.

Wood podzieliła się również wnioskiem, że te innowacje technologiczne posiadają swego rodzaju charakter deflacyjny, co „spowoduje boom na produkty i usługi związane z tego typu innowacjami”.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.