Bitcoin nigdy nie osiągnie ceny 1 mln USD – uważa Craig Wright

Bitcoin

Craig Wright powrócił ze swoimi „bezcennymi” komentarzami nt. waluty Bitcoin. Tym razem wybrał Święta Bożego Narodzenia, aby podzielić się swoją […]

Craig Wright powrócił ze swoimi „bezcennymi” komentarzami nt. waluty Bitcoin. Tym razem wybrał Święta Bożego Narodzenia, aby podzielić się swoją opinią na temat przyszłej ceny kryptowaluty. BTC jego zdaniem „nie będzie zyskiwał na wartości”.

Wright jest sceptyczny w kwestii prognoz, które mówią o cenie 1 mln USD za 1 BTC. Według niego:

„Globalnie nie ma wystarczającej ilości pieniędzy, aby mieć Bitcoiny o wartości miliona dolarów.”

Dodaje, że „Tether nie będzie już pompował” kursu.

Bitcoin a Tether

W rzeczywistości „przemyślenia” Wrighta łączące wzrost ceny Bitcoina z USDT są niczym innym, jak powtórzeniem tez z artykułu Bloomberga. Można też dodać, że postrzeganie Tethera przez Craiga pokazuje, że on sam ​​wyraźnie nie rozumie, że monety stablecoin mają więcej przypadków użycia niż tylko pompowanie ceny Bitcoina.

Jak wspomniano wcześniej, nie wydaje się, aby przedstawił on jakieś prawdziwe wyjaśnienie, ponieważ większość z „jego” pomysłów jest zapożyczona ze wspomnianego artykułu. Jak wiemy, nie jest to pierwsza próba Wrighta, by osiągnąć status „lidera myśli Bitcoina”.

Co na to John McAfee?

Innego zdania niż Wright jest John McAfee. On z kolei uważa, że za 1 BTC będziemy płacili już w 2020 r. min. 1 mln USD. W październiku posunął się nawet do stwierdzenia, że ​​matematyka jako nauka okaże się nieskuteczna, jeśli cena Bitcoina nie osiągnie poziomu 2 milionów dolarów do końca 2020 r.

Podobnie myśli Tim Draper. Słynny inwestor z rynku VC uważa, że do końca przyszłego roku za jednego coina BTC będziemy płacili aż 250 tys. USD. Wcześniej mówił, że jest to realne za parę lat. Teraz uznał, że nowe ATH osiągniemy jednak dużo szybciej, niż sam pierwotnie przewidywał.

Aktualny kurs Bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoin i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić Bitcoina i inne kryptowaluty, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

Tagi
cena bitcoin cena bitcoina kurs bitcoin kurs bitcoina kurs btc

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.