bessa charles hoskinson

To już jest bessa – uważa Charles Hoskinson

bitbay zonda

Amerykański przedsiębiorca i założyciel Cardano – Charles Hoskinson – stwierdził, że ADA (natywny token jego protokołu) nie radzi sobie ostatnio najlepiej, ponieważ na rynku rozpoczęła się bessa. Jego zdaniem, w obecnej sytuacji nic nie jest już w stanie podnieść kursu kryptowaluty.

Nadszedł rynek niedźwiedzia

Rok 2022, a zwłaszcza kilka ostatnich tygodni, nie były łaskawe dla branży kryptowalut. Kursy większości cyfrowych aktywów znajdują się daleko od swoich szczytów osiągniętych w 2021 roku. Przyczyn krachu jest wiele, w tym m.in. kryzys finansowy związany z pandemią COVID-19 oraz wojna na linii Rosja-Ukraina.

Do sprawy odniósł się założyciel Cardano – Charles Hoskinson. Przedstawił on swoją opinię dotyczącą tego, dlaczego kryptowaluty zmierzają na południe. W jednym z ostatnich tweetów Amerykanin stwierdził, że aktywa cyfrowe weszły już w rynek niedźwiedzia. Mówiąc o wycenie w dolarach amerykańskich natywnej kryptowaluty swojego protokołu, stwierdził, że nic nie może teraz podnieść jej wartości.

Tak, to się nazywa rynek niedźwiedzia. To właśnie się dzieje. Nic tego nie zmieni. Żadne ogłoszenie nie robi różnicy. Cardano mogłoby wyleczyć raka […] dać ci osobistego robota do gry w pokera, który w weekendy odwozi babcię do kościoła, a my i tak byśmy spadli.

Słowa Hoskinsona pojawiają się w kontekście ostatnich aktualizacji jego projektu, które miały niewielki lub żaden wpływ na kurs ADA. Jak informowaliśmy na łamach naszego portalu, protokół uruchomił m.in. most cross-chain oraz zwiększył rozmiar bloku o 10%, aby poprawić skalowalność.

W tym samym czasie ogromne zakupy robiły również wieloryby. Żadna z tych informacji nie zdołała jednak popchnąć tokena ADA na północ. Jesienią ubiegłego roku aktywo osiągnęło ATH powyżej 3 USD. Następnie szersza korekta zepchnęła je na południe, a obecnie  kurs tokena oscyluje w okolicach 0,65 USD. Oznacza to, że od szczytu stracił on około 80% wartości.

Kolejne potwierdzenie rynku niedźwiedzia?

Kolejny czynnik, który może potwierdzić prognozy dotyczące rynku niedźwiedzia, pochodzi z najnowszej analizy CryptoQuant. Platforma analityczna oszacowała, że hossa na rynku bitcoina zatrzymała się w lipcu 2021 roku i od tego czasu nastąpiła zmiana trendu.

Analitycy firmy przypisali to wskaźnikowi Fees to Reward Ratio. Im wyższy jest ten wskaźnik, tym bardziej lukratywne jest dla górników wykonywanie swojej pracy. Nie trzeba ich bowiem dodatkowo zachęcać do hodlowania BTC i odwrotnie. Ponieważ wskaźnik ten gwałtownie spadł od szczytów z kwietnia 2021 r., CryptoQuant uznał, że jest to “oznaka rynku niedźwiedzia”, a górnicy muszą sprzedać część swoich udziałów, aby pokryć swoje koszta.

Tagi
ada bessa Cardano Charles Hoskinson rynek niedźwiedzia rynke

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.