za
cardano ethereum transakcje

Cardano (ADA) osiąga nowy kamień milowy w zakresie skalowania

Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Założyciel Cardano, Charles Hoskinson, przekazał bardzo pozytywną wiadomość dotyczącą swojego projektu. Prawie rok po opublikowaniu pierwszej zapowiedzi, w końcu udało się uruchomić pierwszy Hydra Heads w publicznej sieci testowej.

Skalowalność Cardano

Hydra Heads, pierwszy z zestawu protokołów, jest kluczowym elementem w procesie skalowania Cardano. Hydra to zbiór rozwiązań warstwy drugiej, których celem jest poprawa bezpieczeństwa i skalowalności sieci. Choć powstała jako część pracy zespołu badawczego Ouroboros, od czasu opublikowania oryginalnego opracowania utorowała sobie niezależną drogę.

Celem Hydry jest zwiększenie przepustowości, zmniejszenie opóźnień i zapewnienie efektywnych kosztowo rozwiązań bez konieczności wykorzystywania dużej ilości pamięci. Zgodnie z ostatnim wpisem na blogu IOHK, Hydra Heads to kluczowy blok konstrukcyjny, który wykorzystuje możliwości modelu Extended Unspent Transaction Output (EUTXO), aby na jego podstawie tworzyć bardziej skomplikowane rozwiązania.

Kurs ADA

kurs ada

Mimo że udało się stworzyć podstawy dla przyszłych usprawnień w ekosystemie Cardano, kurs ADA nie zdołał nadrobić zaległości. Krótko po osiągnięciu swojego ATH, cardano spadło poniżej dziennej średniej kroczącej 50. ADA konsoliduje się obecnie na poziomie 0,81 USD, co oznacza spadek o prawie 75% z rekordowego poziomu 3,10 dolara.

Dopiero zamknięcie powyżej dziennej średniej kroczącej 50 na poziomie 0,96 USD może pobudzić dalsze odreagowanie i powstrzymać krótkoterminowe spadki cen. Jeśli byki stracą siłę, zamknięcie poniżej 0,74 USD może grozić kontynuacją ruchu na południe.

Co więcej, według danych IntoTheBlock, ADA wykazuje 68% 30-dniową korelację z BTC. Dlatego traderzy i inwestorzy powinni bacznie przyglądać się pierwotnej kryptowalucie.

Jak informowaliśmy niedawno, ekosystem Cardano cały czas stabilnie się rozrasta. Na dzień 11 marca na blockchainie budowanych było 517 projektów. Wśród nich znajdują się kolekcje niewymiennych tokenów (NFT), projekty pożyczkowe DeFi i nowe portfele. Największą część projektów budowanych na Cardano, bo aż 34,7% stanowią kolekcje NFT.

Aktualny kurs bitcoina i innych kryptowalut możesz sprawdzić w zakładkach: kurs bitcoinakurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić BTC i inne cyfrowe aktywa, to m.in. giełda kryptowalut Zonda.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności