Jordan Belfort jest zachwycony Bitcoinem

Bitcoin Wiadomości wilk z wall street bitcoin

Słynny Wilk z Wall Street, Jordan Belfort, twierdzi, że sukces Bitcoina przeszedł jego najśmielsze oczekiwania. Warto dodać, że wcześniej był […]

bitbay zonda

Słynny Wilk z Wall Street, Jordan Belfort, twierdzi, że sukces Bitcoina przeszedł jego najśmielsze oczekiwania. Warto dodać, że wcześniej był zagorzałym krytykiem kryptowalut.

 Jordan Belfort zmienia zdanie o BTC

W nowym wywiadzie dla podcastu Flagrant 2 były makler giełdowy stwierdził, że chociaż miał rację przewidując krach Bitcoina w 2017 roku, nie przewidział tego, że wiodąca kryptowaluta odniesie ostatecznie tak ogromny sukces

Kiedy po raz pierwszy zobaczyłem Bitcoina, pomyślałem, że technologia jest świetna. To było niesamowite. Kiedy zobaczyłem, że cena wynosi 17 000, 20 000 USD, pomyślałem: „Uciekaj! To imploduje” – powiedział. – Myślałem, że kiedy to [bańka na BTC] pęknie, ostatecznie [kryptowaluta] zniknie i nigdy nie wróci [do mainstreamu], ale tak się nie stało. Myliłem się co do tego. Myślałem, że to po prostu zniknie, ale tak się nie stało. Czemu? Ponieważ wielu ludzi w to wierzyło – dodał.

BTC a GameStop

Belfort przygląda się również podstawom Bitcoina i GameStop. Mówi, że te dwa aktywa są bardzo różne pod względem dynamiki podaży. Chwali też niedobór BTC i twierdzi, że to n najmocniejszy element topowej kryptowaluty.

Różnica między Bitcoinem a GameStop jest ogromna. To przy okazji błąd, który ludzie popełniają: jeśli próbujesz myśleć, że jedno odnosi się do drugiego, tak nie jest – tłumaczył. – Istnieje ograniczona ilość Bitcoinów, które można stworzyć, i istnieją bardzo złożone i zrozumiałe modele ich tworzenia, co powoduje niedobór. Nie ma dosłownie żadnej ilości GameStop, której teoretycznie nie dałoby się wyemitować. Jest to nieskończona ilość akcji, które można wydrukować, stworzyć, więc nie jest to sytuacja ograniczona. To, co Bitcoin był w stanie zrobić, naprawdę uderzyło w jeden punkt. Była to po prostu podaż i popyt – dodał.

Warto dodać, że w ostatnim czasie wielu dawnych krytyków BTC zmienia zdanie na temat kryptowaluty. Elon Musk jeszcze parę miesięcy żartował, że BTC to tylko pieniądz fiat, ale w innej postaci. Teraz dowiedzieliśmy się, że Tesla kupiła Bitcoiny. Zapewne w najbliższym czasie zauważymy więcej tego typu wolt.

belfort

Tagi
btc Jordan Belfort wilk z wall street

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.