Bank Pekao prezentuje NFT związane z dziełami sztuki
Bank Pekao jako pierwszy na świecie bank wchodzi do obszaru NFT i Metaverse. Z okazji 25-lecia Bankowości Prywatnej Pekao powstały dwie cyfrowe kolekcje. Prace będzie można zobaczyć w Galerii PeoPay – wirtualnej przestrzeni zlokalizowanej w ESKA World.
Bank Pekao wchodzi do metaverse
Wszystko to część cyklu działań art brandingowych Pekao pod hasłem „Kiedy sztuka kreuje biznes”.
Jako pierwsi wśród tradycyjnych instytucji finansowych na świecie stokenizowaliśmy sztukę. Nasze wejście do świata metaverse, które jest nierozerwalnie związane z NFT, to naturalna kontynuacja tego działania. To symboliczny gest wejścia do świata Web 3.0, ale zgodny z jego regułami. Teraz NFT z pracami Kai Renkas, wykonanymi na 25-lecie Bankowości Prywatnej Banku Pekao pokazujemy w ich naturalnym cyfrowym środowisku.
– przekazał wiceprezes Pekao ds. bankowości prywatnej, Jarosław Fuchs.
Kaja Renkas to uznana artystka tworząca plakaty, okładki książek i animacje. Znaczenie ma to, że działa też w przestrzeni AR (rozszerzonej rzeczywistości). Teraz prezentuje cykl prac „Żubr na Wall Street” i stworzone na ich bazie animacje. Do tego w metaverse udostępnia interaktywną grę „Forgotten Creatures”, która bazuje na AR.
Tokenizacja dzieł sztuki
Bank Pekao jako pierwszy bank na świecie zdecydował się stworzyć własną kolekcję NFT. W ramach projektu powstało 440 fizycznych kart płatniczych, wzorowanych na obrazie “Ściana Pracowni” Rafała Bujnowskiego. Każda karta ma swój cyfrowy odpowiednik w formie NFT, zapisany na blockchainie Ethereum. Duży udział w tym projekcie miał polski projekt SmartVerum, specjalizujący się w tokenizacji dzieł sztuki. Bartosz Bilicki wraz ze swoim zespołem udowadnia, że nie ma rzeczy niemożliwych. Współpraca dużych rynkowych graczy ze startupami może przynieść korzyści dla obu stron i tak jak w tym przypadku, zaowocować innowacyjnymi rozwiązaniami.
Zarówno obraz, jak i wzorowane na nim karty można było obejrzeć na spotkaniu, w którym uczestniczyli przedstawiciele branży finansowej, technologicznej oraz media.
Bankowość Prywatna od ćwierć wieku oferuje wyjątkową obsługę i rozwiązania finansowe dla zamożnych klientów. Zmieniamy się wraz z ich potrzebami i rynkowymi trendami, dając dostęp do całej palety produktów inwestycyjnych. Zgodnie z naszą strategią podążamy za trendami innowacyjnymi. Oferując zupełnie unikalną kartę kredytową powiązaną z certyfikatem NFT stajemy się niekwestionowanymi liderami nowoczesnych rozwiązań dla klientów Bankowości Prywatnej.
– wyjaśnia wiceprezes Banku Pekao Jarosław Fuchs.
Zapraszamy do obejrzenia wideo, w którym Janusz Zieliński z kanału Krypto Raport porozmawiał z zaangażowanymi w projekt tokenizacji. W materiale występują Bartek Bilicki ze SmartVerum, Miłosz Horodyski, kierownik projektu tokenizacji oraz Jarosław Fuchs, wiceprezes banku Pekao.
Wejście polskiego banku do obszaru NFT i Metaverse może przyczynić się również do popularyzacji produktów opartych na blockchainie, w tym kryptowalut, w całym sektorze bankowym. W ostatnich latach widzimy wyraźną zmianę narracji instytucji finansowych w temacie cyfrowych aktywów, co powinno stworzyć przestrzeń do jeszcze szybszej, masowej adopcji bitcoina.
Twórcy projektu UNIQUE już w tej chwili zapowiadają dalszą eksplorację możliwości związanych z wykorzystaniem technologii łańcucha bloków. Co z tego wyniknie? Będziemy oczywiście na bieżąco o tym informować.
Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.
Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.
Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.
Newsletter Bitcoin.pl
Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.
Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności