za

Binance będzie współpracowało z Twitterem Muska

robinhood aplikacja rejestracja

Według doniesień z 28 października, giełda kryptowalut Binance planuje zbudować dla Twittera zespół do prac nad rozwiązaniami dot. kryptowalut i technologii blockchain.

Binance pomoże Muskowi znów uczynić Twittera wielkim?

Założyciel i dyrektor generalny Binance, Changpeng „CZ” Zhao, potwierdził, że jego firma wsparła Muska 500 milionami dolarów w procesie zakupu Twittera. Dzięki czemu giełda kryptowalut stała się czwartym co do wielkości uczestnikiem przejęcia platformy. Jest w gronie aż 19 inwestorów, którzy wyłożyli na inwestycje aż 7 miliardów dolarów.

Na Twitterze CZ potwierdził, że pieniądze zostały przesłane na początku tego tygodnia i wyjaśnił, że transakcja została przeprowadzona za pośrednictwem tradycyjnych usług bankowych przy użyciu waluty fiducjarnej, a nie za pomocą kryptowalut lub protokołów blockchain.

Na tym współpraca się nie kończy. Binance ma zbudować zespół ds. blockchaina i kryptowalut Twittera.

W maju 2022 r. giełda kryptowalut przyznała już, że ​​będzie współfinansować działania dot. przejęcia Twittera przez Muska. Miała zrobić to wraz z innymi inwestorami, w tym Lawrence J. Ellison Revocable Trust, Sequoia Capital Fund i Fidelity Management. W tamtym czasie CZ sklasyfikował inwestycję firmy jako „mały wkład w sprawę”.

Musk, miliarder CEO i założyciel Tesli, oficjalnie ogłosił przejęcie Twittera 25 kwietnia. Transakcja o wartości 44 miliardów dolarów podlegała zatwierdzeniu przez akcjonariuszy Twittera. Wcześniej stwierdził, że jego głównym celem po zakupie firmy będzie eliminacja botów i scamów, w tym tych związanych z kryptowalutami.

CZ już na starcie chwalił Muska za to, że przejął Twittera. Podkreślił, że czuje się bezpieczniej, gdy wie, że na czele firmy stoi właściciel Tesli.

Ekscentryczny miliarder kupuje Twittera

27 października Musk nabył platformę społecznościową za cenę 54,2 USD za akcję, co dało łączną wartość transakcji bliską 44 mld USD. Już jako nowy właściciel ekscentryczny miliarder (który swoją drogą wszedł do siedziby Twittera z… nową umywalką) zwolnił część kadry kierowniczej firmy. Pracę stracili m.in. szef Twittera Parag Agrawal, dyrektor finansowy Ned Segal i szefowa ds. prawnych Vijaya Gadde. Tych dwóch pierwszych wyprowadzono z biurowca Twittera niemal chwilę po tym, jak Musk przejął firmę.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności