za

Młodzi ludzie chcą inwestować w kryptowaluty w ramach swoich planów emerytalnych

robinhood aplikacja rejestracja

Młodzi inwestorzy chcą dodać aktywa kryptowalutowe do swoich kont oszczędnościowych.

Młodzi ludzie chcą inwestować w kryptowaluty

Ponieważ globalny ekosystem finansowy nadal podlega poważnym zmianom, młodzi inwestorzy w Stanach Zjednoczonych coraz bardziej skłaniają się ku aktywom kryptowalutowym jako alternatywnej opcji inwestycyjnej, którą można dodać do swoich planów emerytalnych.

Niedawne badanie przeprowadzone przez Charles Schwab, amerykański podmiot zarządzający aktywami, w gronie około 1100 osób, które posiadają plany emerytalne 401(k) i są w wieku od 21 do 70 lat, ujawniło rosnące zainteresowanie cyfrowymi aktywami.

Około 45% millenialsów i 46% osób z pokolenia Z ujawniło, że chce inwestować w kryptowaluty, gdy zapytano je, jakie produkty inwestycyjne chciałyby mieć dodane do planu emerytalnego.

Badanie wykazało ponadto, że 43% osób z pokolenia Z i 47% milenialsów zainwestowało już w kryptowaluty poza swoimi kontami 401(k).

To spore zainteresowanie kryptowalutami w gronie ludzi z pokolenia Z i milenialsów kontrastowało z nastrojami znacznie starszych inwestorów – osób z pokolenia X i wyżu demograficznego.

Zgodnie z badaniem tylko 31% respondentów z pokolenia X i 11% boomerów chce inwestować w aktywa kryptowalutowe w ramach planów 401(k). Jeszcze bardziej rozczarowujący jest odsetek tych starszych wiekowo inwestorów, którzy już posiadają pozycje na rynku kryptowalut. 33% osób z pokolenia X przyznaje się do posiadania kryptowalut. Z grupy boomerów to zaledwie 4%.

Badanie wykazało również, że rosnąca inflacja pozostaje największą barierą dla przejścia na emeryturę w gronie wszystkich inwestorów, którzy nadal poszukują bezpieczniejszych instrumentów inwestycyjnych, aby zabezpieczyć się przed trudnymi warunkami ekonomicznymi.

Instytucje odpowiadają na zainteresowanie kryptowalutami

W miarę tego, jak coraz więcej inwestorów interesuje się kryptowalutami, instytucje zaczęły oferować inwestorom opcje włączenia cyfrowych walut do planów emerytalnych.

W kwietniu jeden z największych na świecie podmiotów zarządzających aktywami, Fidelity Investments, ujawnił, że umożliwi posiadaczom kont oszczędnościowych 401(k) inwestowanie w bitcoiny. Firma wyjaśniła, że ​​posiadacze kont będą mogli wydać do 20% swojego salda na bitcoiny.

Sama firma Charles Schwab coraz bardziej angażuje się w branżę aktywów cyfrowych. W zeszłym miesiącu była jednym z podmiotów, które wsparły uruchomienie platformy handlu kryptowalutami EDX Markets.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności