za

Australia może wzbogacić się dzięki blockchainowi – uważa poseł Andrew Charlton

Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Członkowie rządów i parlamentów poszczególnych krajów coraz częściej dostrzegają potencjał blockchaina. I nie chodzi tylko o możliwości techniczne, ale wpływ na gospodarkę. Możliwe, że w tym kierunku podąży Australia. Członek australijskiego parlamentu Andrew Charlton powiedział bowiem publicznie, że technologia łańcucha bloków może pomóc “dodać” do gospodarki kraju aż 60 miliardów USD.

Australia potrzebuje blockchaina

Technologia blockchain może dodać 60 miliardów USD do gospodarki i zmienić długotrwały trend powolnego wzrostu produktywności, powiedział australijski polityk Andrew Charlton podczas australijskiego Blockchain Week 2024, jakie to wydarzenie odbywa się właśnie w Sydney.

Wskazał na pewien problem Australii. Chodzi o to, że wzrost produktywności w kraju wynosił „rozsądnie zdrowe” 2% w latach dwutysięcznych, ale obecnie nie jest wystarczająco wysoki, aby utrzymać wzrost standardu życia obywateli. Długoterminowo może to oznaczać problemy.

Bez wzrostu produktywności nie ma trwałej ścieżki do wyższych płac ani wyższego standardu życia

– powiedział Charlton. Dodał, że we wzroście produktywności pomoże blockchain, którego kraj “potrzebuje bardziej niż kiedykolwiek wcześniej”.

Wrócę jeszcze do danych. Wcześniej wzrost produktywności wynosił w Australii ponad 2%. Teraz jest o wiele gorzej. Jak podała Australijska Komisja ds. Produktywności, produkcja w kraju wzrosła w ostatnim kwartale 2023 r. już tylko o 0,9%.

Charlton uważa, że technologia blockchain może napędzać wzrost gospodarczy w podobny sposób, jak podróże lotnicze, samochody, chipy, internet i inne technologie w czasie poprzednich rewolucji technologicznych.

Polityk podkreślił, że blockchaina można używać w zarządzaniu dokumentacją medyczną, poborze podatków, zarządzaniu nieruchomościami i w głosowaniu. Do tego dochodzi usprawnienie działania łańcuchów dostaw i zwiększenie przejrzystości takich procesów. Ma to zrewolucjonizować sposób przetwarzania transakcji finansowych, zmniejszając liczbę pośredników i czas transakcji.

Przy odpowiednich regulacjach sektor aktywów cyfrowych mógłby dodać do australijskiej gospodarki nawet 60 miliardów USD rocznie

– powiedział.

Nie wszystko idzie tak, jak trzeba

Jednocześnie poseł nie jest zadowolony z powolnych postępów australijskiego rządu w opracowywaniu regulacji dotyczących aktywów cyfrowych.

Mamy siłę, aby być liderem w odpowiedzialnej innowacji w zakresie aktywów cyfrowych. Ale prawda jest taka, że ​​w tej chwili nie wykorzystujemy tej okazji

– wyjaśnił.

Australia nie uchwaliła jeszcze żadnych przepisów dotyczących kryptowalut. W przeciwieństwie do takich krajów jak np. Singapur, Hongkong i Zjednoczone Emiraty Arabskie. Nawet Unia Europejska uchwaliła pakiet MiCA.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
65 354,55 USD-0,02%
Ethereum logo
EthereumETH
3581,85 USD1,26%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD0,10%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
602,24 USD1,06%
Solana logo
SolanaSOL
136,78 USD-1,73%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
3579,94 USD1,23%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD0,16%
XRP logo
XRPXRP
0,50 USD0,21%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,12 USD-1,22%
Toncoin logo
ToncoinTON
7,03 USD-2,95%