Bitcoin zyskuje na znaczeniu w Argentynie. Powód? Inflacja!

2021-05-05 Bitcoin Wiadomości

Popularność Bitcoina i innych kryptowalut w Argentynie gwałtownie rośnie. Powód? Mieszkańcy kraju szukają nowych sposobów na ucieczkę przed inflacją. Argentyna […]

Popularność Bitcoina i innych kryptowalut w Argentynie gwałtownie rośnie. Powód? Mieszkańcy kraju szukają nowych sposobów na ucieczkę przed inflacją.

Argentyna kocha Bitcoina

Liczba kont do inwestowania w kryptowaluty wzrosła w Argentynie od 2020 roku – powiedział mediom Maximiliano Hinz, dyrektor giełdy kryptowalut Binance na Amerykę Łacińską.

Powodem może być inflacja, bowiem wartość waluty Argentyny – peso – praktycznie spada z każdym dniem. Inflacja wynosiła w ciągu ostatnich trzech lat średnio 45%. Ponadto PKB kraju spadło o około 10% w 2020 r., podczas gdy gospodarka znajduje się w recesji od 2018 r.

Wcześniej Argentyńczycy inwestowali swoje pieniądze w dolary amerykańskie, aby zrównoważyć inflację peso, ale nawet ta metoda stała się ostatnio nieopłacalna.

Oprócz wyjątkowo niskich stóp procentowych w lokalnych bankach, rząd nałożył również ścisły limit zakupów w wysokości 200 USD miesięcznie na każdego obywatela.

argentynaNa problemy Bitcoin!

W tym środowisku kryptowaluty stały się oczywistym rozwiązaniem problemów gospodarczych w Argentynie. Według Hinza w kraju jest obecnie zarejestrowanych około dwóch milionów rachunków handlowych na 45 mln obywateli.

– To nie przypadek, że Argentyna i Wenezuela, kraje o wysokiej inflacji, są głównymi rynkami kryptowalut w Ameryce Południowej – zauważył specjalista ds. zasobów cyfrowych Marcos Zocaro. – Mam starszych klientów, którzy kiedyś bali się wpłacić jakąś kwotę na konto w banku, ale kupują kryptowalutę bez obawy o ryzyko – dodał.

W tej atmosferze niepewności ekonomicznej giełdy kryptowalut „ewoluowały, aby tworzyć pomosty dla społeczeństwa bez edukacji finansowej”, dodał z kolei Sebastian Valdecantos, założyciel argentyńskiego systemu kredytowego online Moneda PAR.

Jednocześnie Argentyńczycy coraz częściej używają też kryptowalut jako środka płatniczego, ponieważ wszystko – od samochodów po używane ubrania – można kupić i sprzedać za aktywa cyfrowe.

W zeszłym tygodniu lokalny gigant handlu elektronicznego, firma Mercado Libre, ogłosił również, że umożliwi płatności Bitcoinami za nieruchomości – w sektorze, który wcześniej był zdominowany przez dolara amerykańskiego.

Argentyński Bank Centralny poprosił jednak banki o podanie mu informacji, które pomogą mu identyfikować klientów, którzy handlują BTC lub dokonują płatności za pomocą kryptowalut.

Tagi
Argentyna bitcoin btc ceny inflacja

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

bitbay rejestracja na gieldzie gielda geco one
rozlicz kryptowaluty

Redakcja Bitcoin.pl ostrzega:
Uważaj na oszustów. Dbaj o bezpieczeństwo.