Współzałożyciel Ethereum, Vitalik Buterin, został miliarderem

Ethereum Wiadomości

Współzałożyciel Ethereum, Vitalik Buterin, dołączył do grona miliarderów. Powodem jest kurs ETH, który po raz pierwszy przekroczył poziom 3000 dolarów. […]

Współzałożyciel Ethereum, Vitalik Buterin, dołączył do grona miliarderów. Powodem jest kurs ETH, który po raz pierwszy przekroczył poziom 3000 dolarów.

Współzałożyciel Ethereum miliarderem

Buterin, który w styczniu br. skończył 27 lat, posiada obecnie około 333 520 ETH. Oznacza to, że jego majątek jest warty ponad 1  miliard dolarów.

Obecnie Buterin znajduje się więc na szóstym miejscu na liście dziesięciu najmłodszych miliarderów świata magazynu Forbesa.

Ta symboliczna wiadomość dot. współzałożyciela Ethereum zbiega się w czasie z inną ważną informacją, czyli ponownym potwierdzeniem przez firmę inwestycyjną Fundstrat ceny docelowej ETH na poziomie aż 10 500 USD. Cena docelowa została pierwotnie ogłoszona w styczniu.

Aby wesprzeć swoją tezę, Fundstrat dodało, że stosunek kapitalizacji rynkowej ETH i BTC rośnie, ale nie osiągnął jeszcze poziomu z hossy w 2017 roku:

Kapitalizacja rynkowa Etheru wzrosła do ok. 30% [kapitalizacji] BTC w ostatnich tygodniach. Podczas ostatniego cyklu rynkowego Ethereum przekroczyło ten poziom i osiągnęło nawet 80% wartości Bitcoina – nie przewidujemy dokładnie tego [scenariusza], ale jest to przydatny punkt odniesienia.

Fundstrat dodaje, że powody optymizmu dot. ETH obejmują również pojawienie się na rynku nowych aplikacji finansowych na wiodących platformach inteligentnych kontraktów.

współzałożyciel ethereumPrzełom na rynku ETH

Do tego, jak pisaliśmy wcześniej, instytucjonalni menadżerowie inwestycyjni kupili w zeszłym tygodniu Ether o łącznej wartości 30,2 mln dolarów. Według danych CoinShares, ich całkowity stan posiadania wynosi teraz rekordowe 13,9 mld dolarów.

Z kolei analityk CryptoCobain sugeruje, że Ether może w długiej perspektywie wyprzedzić BTC pod kątem kapitalizacji rynkowej.

– Myślę, że wielu ludzi, którzy trzymają teraz Bitcoiny, jest w obozie hodlerów. W najgorszym przypadku powiedzą: „Powinniśmy kupić też Ether” (…). W dłuższej perspektywie wydaje mi się, że zagrożeniem dla Bitcoina jest właśnie Ether – powiedział w rozmowie z CEO Three Arrows Capital.

Aktualny kurs Bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoina i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić BTC i inne monety, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

Tagi
ETH Ethereum miliarderzy vitalik buterin Współzałożyciel Ethereum

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.