Kongresmenka Anna Eshoo chce poprawienia planowanych regulacji rynku kryptowalut

Prawo, podatki, księgowość Anna Eshoo

Kalifornijska kongresmenka Anna Eshoo wezwała Izbę Reprezentantów do zmiany definicji brokera kryptowalut w kontrowersyjnej ustawie o infrastrukturze. Anna Eshoo: planowane […]

bitbay zonda

Kalifornijska kongresmenka Anna Eshoo wezwała Izbę Reprezentantów do zmiany definicji brokera kryptowalut w kontrowersyjnej ustawie o infrastrukturze.

Anna Eshoo: planowane regulacje trzeba poprawić

Szerzej o pomysłach regulacji pisaliśmy tutaj. Teraz projekt ustawy trafił do Izby Reprezentantów. Tam mają nad nim pracować politycy Partii Republikańskiej i Partii Demokratycznej.

Kongresmenka Anna Eshoo napisała 12 sierpnia list do przewodniczącej Partii Demokratycznej w Izbie Reprezentantów Stanów Zjednoczonych Nancy Pelosi.

Wezwała w nim Pelosi do zmiany definicji brokera kryptowalut w kontrowersyjnej ustawie o infrastrukturze. Eshoo twierdzi, że górnicy, walidatorzy i twórcy portfeli nie będą w stanie spełnić wymagań dotyczących raportowania większych transferów kryptowalut.

Przypomnijmy, że projekt ustawy definiuje „brokerów”, którzy muszą zgłaszać wspomniane transakcje do Internal Revenue Service, jako „każdą osobę, która jest odpowiedzialna za regularne świadczenie wszelkich usług transferu zasobów cyfrowych w imieniu innej osoby”.

Anna Eshoo jest jednym z amerykańskich polityków, takich jak senatorzy Pat Toomey, Cynthia Lummis i Ron Wyden, którzy twierdzą, że górnicy, walidatorzy sieci, twórcy oprogramowania i producenci sprzętu nie powinni należeć do tej szeroko pojętej kategorii. W liście stwierdziła:

W zdecentralizowanym systemie kryptowalut te osoby i podmioty nie wiedzą, kim są kupujący i sprzedający, i nie byłyby w stanie spełnić wymagań dotyczących brokera.

Anna Eshoo

Ostateczna forma ustawy

Na ostateczną formę ustawy poczekamy jeszcze parę miesięcy. Izba będzie nad nią debatować zapewne pod koniec tego roku.

Inny polityk z USA, kongresman Tom Emmer, rozesłał w poniedziałek list do pozostałych kongresmenów, w którym wzywał do aktualizacji definicji brokera kryptowalut.

Raportowanie podatku od kryptowalut jest ważne, ale musi być wykonane poprawnie. Musimy nadać priorytet zmianie tej definicji, aby wyraźnie wyłączyć z niej pośredników niebędących odpowiedzialnymi za łańcuch bloków i zapewnić ochronę swobód obywatelskich

– napisał w dokumencie.

Ustawa zostanie zapewne – w takiej czy innej formie – przegłosowana za kilka miesięcy. Potem trafi na biurko prezydenta Joe Bidena, który będzie musiał ją podpisać. Wtedy dowiemy się, jakie są faktyczne cele administracji USA względem rynku bitcoina.

Tagi
Anna Eshoo bitcoin prawo USA Ustawa o infrastrukturze

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.