bitmain giełdy kryptowlaut giełda kryptowalut

Analiza techniczna kursu Bitcoina + ETH, BHC, LTC i XRP

Jak co wtorek mamy dla Was kolejną ekspercką analizę techniczną kryptowalut przygotowaną przez Wykresława z Coinquista Labs. Co czeka kurs Bitcoina, Ethereum, Bitcoin Cash, Litecoin oraz XRP w najbliższym czasie? Poniżej znajdziesz analizę kursu BTC, zaś na oficjalnym blogu Coinquisty możesz zapoznać się z analizą pozostałych cyfrowych aktywów: ETH, BCH, LTC i XRP.

LINK do analizy pozostałych cyfrowych monet: https://blog.coinquista.com/analiza-techniczna-kryptowalut-21-lipca-2020/

Którędy bitcoin wyjdzie z trójkąta?

Spoglądając na notowania najstarszej z kryptowalut zauważymy że rynek porusza się od pewnego czasu w trendzie horyzontalnym tworząc formację trójkąta równoramiennego. Przez wzgląd na niemal pełne zwężenie i zmniejszającą się różnicę między linią tendencji spadkowej będącą górnym ograniczeniem a linią tendencji wzrostowej będącą dolnym ograniczeniem tej formacji, cena BTC utrzymywała się na przestrzeni ostatnich dni na względnie stabilnym poziomie nie wykazując przy tym żadnych większych ruchów wzrostowych ani spadkowych.

Warto przy tym zwrócić uwagę, na coraz większe zwężenie formacji trójkąta, co nieuchronnie przybliża nas do wybicia z tej formacji.

Należy przy tym pamiętać, że o ile formacje trójkątów są jednymi z bardziej popularnych, przez co na wykresach jesteśmy w stanie wyznaczać je stosunkowo regularnie, to jednak nie są to formacje kierunkowe. Mówiąc w prost, samo powstanie trójkąta nie determinuje kierunku późniejszego ruchu. Dopiero kierunek wybicia z formacji (górą bądź dołem) zwiększa prawdopodobieństwo na większe wzrosty (w przypadku wybicia górą) lub spadki (w przypadku wybicia dołem).

Gdyby rynek wybił z obecnej formacji górą, wówczas cena BTC mogłaby wzrosnąć w okolice 9450 USD, 9700 USD, 10000 USD, bądź nawet 10400 USD. Jeżeli jednak notowania wybiją z obecnego trójkąta dołem, wówczas cena BTC mogłaby osunąć się do 8900 USD, 8700 USD, bądź nawet 8500 USD.

LINK do analizy pozostałych cyfrowych monet: https://blog.coinquista.com/analiza-techniczna-kryptowalut-21-lipca-2020/

Przypominamy, że na giełdzie kryptowlaut Coinquista przez 90 dni od rejestracji wszyscy użytkownicy mogą tradować bez prowizji! Jak zarejestrować się na giełdzie, dowiesz się z tego artykułu: Coinquista Rejestracja.

O Wykresławie:
Imię jego pochodzi od słów: Wykres- (od “wykresów giełdowych”), oraz -sław (od “sława”), czyli ten, który sławi wykresy giełdowe. Od zarań dziejów obdarowuje traderów eksperckimi analizami kursów akcji spółek, walut fiducjarnych oraz kryptowalut. Traderzy z czterech stron świata przychodzą do niego po rady najwyższej wagi: Kupować? Sprzedawać? Czy hodlować? Nie było to proste, ale zespołowi Coinquista Labs, jakoś udało się go przekonać do dzielenia się swoimi profesjonalnymi analizami z czytelnikami Bitcoin.pl. Niechaj jego wykresy mają Was w swojej opiece!

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie Zonda.

Tagi
analiza techniczna analiza techniczna bitcoina coinquista kurs bitcoin kurs btc
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.