lark davis

Bitcoin zaczął rosnąć. Co dalej z kursem?

Kurs Bitcoin

Na wykresie kursu Bitcoina od dłuższego czasu nie działo się nic ciekawego. Wpadliśmy w parotygodniowego “boczniaka”, który chyba właśnie… dobiegł końca. Co dalej wydarzy się z ceną BTC?

Bitcoin w konsolidacji

bitcoin kursPrzez ostatnie tygodnie BTC zawodził tych inwestorów, którzy cenili w nim wysoką zmienność kursu. Dziś jednak cena kryptowaluty wzrosła. W momencie pisania tych słów za 1 BTC płaci się już 9 354 USD, co przekłada się na 2,2 proc. wzrostu w skali 24 h.

Wyraźnie rośnie też Ethereum. Za 1 ETH na giełdach trzeba już zapłacić 243 USD, czyli 2,5 proc. więcej niż dobę wcześniej.

Czy oznacza to koniec trendu bocznego i wejście w cykl nowej bańki? Dziś sugerowanie tego typu scenariusza jest przedwczesne, ale z drugiej strony jest to realne. By jednak utwierdzić rynek w tym przekonaniu Bitcoin musi przebić mocno poziom 10 000 USD.

Powrót powyżej 10 000 USD

Zwolennikiem tak byczego scenariusza jest Changpeng Zhao, dyrektor generalny giełdy kryptowalut Binance, który jest zdania, że Bitcoin wydostanie się wkrótce z wąskiej konsolidacji między 9 a 9,5 tys. USD i wzrośnie  do 10 000 USD.

W czasie ostatniej rozmowy z dziennikarzem Bloomberga przyznał, że “prędzej czy później to wybuchnie, ale w tej chwili Bitcoin jest naprawdę stabilny”.

Z kolei analityk techniczny w Blockfyre twierdzi, że BTC zacznie wkrótce mocno rosnąć, zaś mniejsze altcoiny, które w ostatnim okresie dały inwestorom dużo zarobić, ostatecznie “przyniosą im ból”.

Śledź z nami kurs BTC!

Dokładną analizę tego, co dzieje się obecnie na wykresach głównych cyfrowych walut znajdziecie w tym miejscu. Analizujemy tam kursy BTC, ETH, LTC i XRP.

Pamiętajcie też, że aktualny kurs Bitcoina i innych kryptowalut możecie zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoin i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Z kolei pewne miejsce, w którym możecie kupić Bitcoina i inne kryptowaluty, to m.in. polska giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie macie jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiecie się jak można je szybko i sprawnie utworzyć: LINK.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie Zonda.

Tagi
bitcoin kurs cena btc kurs btc
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.