Amerykańskie banki mogą przechowywać kryptowaluty

Bitcoin Wiadomości

Amerykańskie Biuro Kontrolera Waluty (OCC), niezależne biuro Departamentu Skarbu Stanów Zjednoczonych, wydało dziś publiczne pismo wyjaśniające, że amerykańskie banki i […]

Amerykańskie Biuro Kontrolera Waluty (OCC), niezależne biuro Departamentu Skarbu Stanów Zjednoczonych, wydało dziś publiczne pismo wyjaśniające, że amerykańskie banki i federalne stowarzyszenia oszczędnościowe mają prawo do przechowania aktywów kryptowalutowych dla swoich klientów.

Amerykańskie banki otwarte na kryptowaluty

Dzisiejsze ogłoszenie nie jest zmianą w stosunku do poprzedniej polityki, ale raczej odpowiedzią na prośbę o wyjaśnienie ze strony nieznanej strony. OCC pisze, że banki mogą deponować u siebie aktywa cyfrowe od 1988 roku, a Bitcoin i inne kryptowaluty są po prostu nowszą wersją tej samej koncepcji.

Oznacza to, że amerykańskie banki i stowarzyszenia oszczędnościowe posiadające licencję federalną mogą swobodnie przechowywać aktywa kryptowalutowe dla klientów, niezależnie od tego, czy przechowują klucze prywatne, czy świadczą inne usługi przechowywania i ochrony tego typu danych.

„Od skrytek depozytowych po wirtualne skarbce – musimy zapewnić, że banki mogą dziś sprostać potrzebom ich klientów w zakresie usług finansowych”

– przekazał w komunikacie pełniący obowiązki kontrolera Brian P. Brooks.

„Ta opinia wyjaśnia, że ​​banki mogą nadal zaspokajać potrzeby swoich klientów w zakresie ochrony ich najcenniejszych aktywów”

– dodał Brooks. Uważa, że dla „dziesiątek milionów Amerykanów obejmuje to kryptowaluty”.

Najważniejsza wiadomość dla rynku od lat

Jest to prawdopodobnie najważniejsza wiadomość dot. kryptowalut ostatnich dwóch lat – dodał w swoim oświadczeniu Christopher Robins, szef działu prawnego i regulacyjnego Binance.US. – OCC stwierdzające, że krajowe banki i federalne stowarzyszenia oszczędnościowe mogą świadczyć usługi przechowywania kryptowalut, jest ogromnym krokiem w promowaniu szerszego stosowania kryptowalut – dodał.

„Pismo to ilustruje zapotrzebowanie rynku na usługi powiernicze na poziomie bankowym i chęć korzystania z nich”

– dodał Robins.

amerykańskie bankiOśrodek analityczny zajmujący się kryptowalutami Coin Center, który od lat opowiadał się za takim krokiem, chwali to ogłoszenie w poście na swoim blogu. Według instytucji, podczas gdy kryptowaluty pozwalają użytkownikom zarządzać własnymi pieniędzmi bez potrzeby korzystania z centralnego pośrednika, takiego jak bank, niektórzy klienci mogą nadal chcieć dodatkowej ochrony banku, szczególnie w przypadku większych kwot.

„Akceptując fakt, że scentralizowane podmioty zajmujące się przechowywaniem kryptowalut są nieuniknione i niezbędne, to doskonała wiadomość, że dzięki nowej polityce OCC konkurencja w świadczeniu tych usług będzie jeszcze większa”

– napisał dyrektor ds. badań Coin Center Peter Van Valkenburgh.

Tagi
bitcoin bitcoin w usa USA

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.