za
nft muzyka

Słuchacze chcieliby wspierać artystów za pomocą BTC

2020-07-23
Wiadomości
Binance Launchpool

Jak pokazała ankieta przeprowadzona przez platformę eMusic, 65% jej klientów byłoby skłonnych użyć kryptowaluty, aby umożliwić artystom uzyskanie większego podziału dochodów z muzyki.

Ankieta przeprowadzona przez pionierski cyfrowy sklep muzyczny eMusic, ujawniła, że większość użytkowników serwisu jest otwarta na płacenie kryptowalutami, jeśli pozwoli to artystom zarabiać więcej pieniędzy.

Badanie które zostało przekazane portalowi Cointelegraph, ujawniło, że 65% klientów sklepu eMusic korzystałoby z kryptowalut, gdyby było to możliwe, właśnie z wyżej wymienionych powodów. Warto zauważyć, że zaledwie 8% respondentów korzystało w przeszłości z bitcoina (BTC) lub innego cyfrowego aktywa.

W momencie pisania tego artykułu, na pytania o kryptowaluty i ich wykorzystanie w branży muzycznej odpowiedziało 800 użytkowników eMusic.

Dane ujawniły także, że 40% słuchaczy muzyki przecenia wysokość opłat otrzymywanych przez artystów przy zakupie lub transmisji strumieniowej ich muzyki. 87% osób uważało, że “sprawiedliwy udział” dla artystów byłby wyższą kwotą, przy czym najpopularniejszą odpowiedzią był podział 50 na 50.

Raport wydany w maju przez Międzynarodową Federację Przemysłu Fonograficznego pokazał, że transmisja strumieniowa muzyki zwiększyła dochody z muzyki w 2019 roku, do ponad 20 miliardów dolarów. Mimo to, analiza przeprowadzona przez stronę internetową z wiadomościami muzycznymi, Soundcharts, szacuje, że artyści otrzymują tylko 0,00318 dolarów za jedno odtworzenie piosenki w Spotify.

Użycie kryptowalut, aby uczynić tantiemy bardziej sprawiedliwymi

Pod koniec maja dowiedzieliśmy się, że eMusic buduje zdecentralizowany system dystrybucji muzyki, aby zmniejszyć koszty nieefektywności i zapłacić artystom więcej, gdy fani kupują i streamują ich muzykę.

EMusic, który został uruchomiony w 1998 r., jest znany z tego, że jest jedną z pierwszych stron internetowych sprzedających nagrania muzyczne w formacie MP3. Jak ujawnił Owler – strona z danymi o firmach – eMusic zatrudnia 278 osób i osiąga roczne przychody w wysokości 65,7 mln dolarów.

Idea uczynienia muzyki bardziej sprawiedliwą za pomocą kryptowalut nie jest nowa. Niezależny konsultant ds. marketingu technologicznego i PR – Eric Doyle, w zeszłym roku powiedział, że w rzeczywistości istnieje wiele projektów próbujących zastosować technologię blockchain w przemyśle muzycznym.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności