za
Balon airdropowy

Airdropy: więcej niż darmowe kryptowaluty. BHP airdropów – cz. 2

Binance Launchpool

Wraz ze wzrastającym rynkiem kryptowalut, coraz więcej nowych użytkowników zaczyna spoglądać w kierunku możliwości bezpiecznego zwiększenia swojego kapitału. Jednym z niezawodnych od lat sposobów, aby to uczynić, są airdropy. Niewiele osób śledzi jednak stale tę niszę, a jeszcze mniej zdaje sobie sprawę z ogromnego potencjału jaki w niej drzemie. W drugiej części poradnika wprowadzającego w świat darmowych airdropów pokażę ci jak zachować bezpieczeństwo w świecie kryptowalutowych airdropów oraz jakie konkretne działania możesz podjąć, aby zgarnąć darmowe tokeny topowych projektów. Jeśli nie przeczytałeś jeszcze pierwszej części artykułu, w której wyjaśniam obszernie ciekawą historię airdropów, koniecznie zapoznaj się z nią zanim przejdziesz dalej.

Balon z napisem "Airdrop Confirmed"

Jak zdobyć kryptowaluty za darmo – metoda airdropów

Nadszedł już czas, abyś poznał praktyczne sposoby wystawiania się na airdropy od projektów ze świata kryptowalut. Musisz wiedzieć, że jeśli chodzi o partycypację na danej sieci we wczesnym etapie, to projekty dzielą się na dwa rodzaje. Te, które wynagradzają użytkowników za fazę testnet oraz te, które pod uwagę biorą jedynie działania na rzeczywistym blockchainie tj. mainnet. Nie ma sensu w tym miejscu zgłębiać tajników tych dwóch sposobów, bowiem wszystko zależy od konkretnego projektu (oraz tego jakie sygnały i zapowiedzi wysyła do społeczności). Najważniejsze abyś pamiętał, że jeśli nie dysponujesz zasobnym portfelem, to w pierwszej kolejności możesz skupić się na protokołach będących wciąż w fazie testnet. Ten typ działania nie wymaga od ciebie bowiem żadnego zaangażowania finansowego – rzecz jasna poza najcenniejszym walorem, czyli czasem.

Poza zaznaczaniem swojej działalności na blockchainie (co z mojego doświadczenia jest najefektywniejszą metodą pozycjonowania pod airdropy) możesz spróbować swoich sił jako aktywny użytkownik społeczności w przestrzeni social media, jak np. na Telegramie, X (dawniej Twitter) lub Discordzie. Bardzo często projekty organizują za sprawą tych platform różne konkursy i wyzwania, które mogą nadać ci specjalne uprawnienia, kwalifikujące w przyszłości na airdrop.

Wracając jeszcze na moment do mainnetu – obecnie najbardziej wartościowymi sposobami na pozycjonowanie pod airdrop jest Staking wybranych kryptowalut, posiadanie w swoim portfolio wybranych kryptowalut, lub aktywne operowanie na poszczególnych sieciach. W najbliższym czasie na łamach serwisu Bitcoin.pl ukaże się komplet poradników do wszystkich najpopularniejszych w chwili obecnej blockchainów.

W dzisiejszych czasach możesz skorzystać z usług wielu platform i protokołów, które znacząco ułatwiają odnalezienie się w świecie darmowych kryptowalut. Liczne projekty uruchamiają swoją kampanię zadań na platformie Zealy, a ich wykonanie wielokrotnie już skutkowało przydziałem przyszłych airdropów. Jeśli nie wiesz jakie działania warto poczynić na konkretnej sieci, możesz skorzystać z pomocy platformy Layer3, która dysponuje gotowymi szablonami. Co ciekawe, za ich realizację otrzymujesz punkty bezpośrednio na samej platformie, co w przyszłości może dodatkowo poskutkować airdropem również od Layer3. Aplikacja zgromadziła przecież wokół siebie całkiem pokaźną społeczność entuzjastów kryptowalutowych airdropów.

Deszcz kryptowalutowych tokenów

Jak zachować bezpieczeństwo przy airdropach – praktyczne porady

Dzisiejszy wzrastający rynek byka sprzyja nie tylko mnożeniu zawrotnych sum pieniędzy. Niestety, wszędzie tam gdzie pojawiają się atrakcyjne możliwości, tam też swoje macki zapuszczają różnego rodzaju oszuści i wyłudzacze. Jeśli chcesz wyciągnąć z potencjału airdropów wszystko to, co najlepsze, musisz wiedzieć jak uchronić się przed użytkownikami o złych zamiarach. Nie lekceważ problemu, bowiem historia pokazuje, że nawet najwięksi prędzej czy później padli ofiarą ataków hakerskich. Poniżej przygotowałem dla ciebie kompendium wiedzy na temat bezpieczeństwa działań przy airdropach – swoiste BHP darmowych kryptowalut. Korzystaj z niego mądrze i wracaj zawsze kiedy zwątpisz w swoje bezpieczeństwo w sieci. Owocnych airdropów!

BHP ogólne działań airdropowych

  1. Przy doborze projektu, którego chcesz stać się wczesnym użytkownikiem, w pierwszej kolejności przeprowadź research polegający na ocenie wiarygodności teamu (LinkedIn), strony internetowej, aktywności w social media, community zgromadzonego wokół projektu, oraz wysokości i źródeł zgromadzonego finansowania.
  2. Wszystkie aplikacje i oprogramowania pobieraj wyłącznie z oficjalnych stron producentów, po upewnieniu się, że plik jest tym właściwym.
  3. Nigdy nie klikaj w niezabezpieczone linki, przekierowujące na nieznane strony internetowe.
  4. Nie dziel się w internecie swoimi działaniami finansowymi, ani na blockchainie, ani w ogóle. Pieniądze lubią ciszę, a hakerzy tylko czekają na ujawnienie się niedoświadczonych użytkowników, aby zaproponować im intratny airdrop.
  5. Tam, gdzie tylko możesz, korzystaj z weryfikacji 2FA. Czym ona jest i dlaczego jest tak ważna, opisałem w tym artykule.
  6. Regularnie upewniaj się, że oprogramowanie twojego antywirusa, portfela, aplikacji 2FA jest aktualne, aby zapewniało ci regularną ochronę na maksymalnym poziomie.
  7. Zawsze twórz kopie zapasowe swoich fraz kluczowych i ważnych haseł. Nie trzymaj ich jednak na tym samym urządzeniu. Rekomenduję czystą kartkę papieru, schowaną w ustronnym miejscu.
  8. KYC, czyli weryfikacja tożsamości użytkownika to ważny krok. Podawaj swoje dane tylko zaufanym projektom, tj. mającym silne partnerstwa, wspartym przez największe VC, zweryfikowanym w social mediach i wśród społeczności krypto.

BHP techniczne – równie istotne!

  1. Utwórz oddzielny – niepowiązany z głównym – portfel cyfrowy np. Metamask, który będzie przeznaczony wyłącznie do działań prowadzonych pod airdropy.
  2. Utwórz oddzielny adres e-mail, który będziesz wykorzystywał do spraw związanych z airdropami, np. podawał go przy zapisywaniu się na whitelistę danych projektów. Unikaj słabo zabezpieczonych domen i serwisów pocztowych. Osobiście rekomenduję darmową, szyfrowaną pocztę ProtonMail.
  3. Korzystaj z płatnego, sprawdzonej jakości programu antywirusowego. Jego brak jest zagrożeniem nie tylko jeśli chodzi o przestrzeń działania pod airdropy, ale wszystkie dane zgromadzone na twoim urządzeniu.
  4. Korzystaj z płatnego, sprawdzonej jakości VPN-a, który zapewni ci dodatkową warstwę ochrony za sprawą maskowania rzeczywistego adresu IP, co jest niezwykle istotne w świecie kryptowalut.
  5. Jeśli korzystasz z więcej niż jednego portfela, unikaj powiązań między nimi. Nie transferuj między nimi środków. Unikniesz w ten sposób uznania przez dany projekt jako „airdrophuntera”, co może zdyskwalifikować cię przy selekcji wczesnych użytkowników.
  6. Nigdy nie używaj swoich prawdziwych profili w mediach społecznościowych do partycypacji w kampaniach airdropowych. Utwórz dedykowany airdropom profil na Twitterze, Discordzie i Telegramie. To najpopularniejsze platformy do promocji kampanii airdropowych.
  7. Przy łączeniu się portfelem z danym protokołem, zawsze sprawdzaj jakich pozwoleń udzielasz. Jeśli masz wątpliwości, odrzuć żądanie. Sprawdzaj dokładnie nazwę i link aplikacji webowej. Przy transferach, sprawdź czy adres odbiorcy jest prawidłowo wpisany, oraz czy kwota transferu jest odpowiednia.
Ładna dziewczyna trzymająca w ręku bitcoina - monetę

Gdzie szukać najbliższych okazji na airdropy i darmowe środki?

Teraz wiesz już czym są i jaka jest historia kryptowalutowych airdropów. Nie pozwól, by dalsza część tej niezwykłej historii pisała się bez twojego udziału. Wraz ze społecznością serwisu Bitcoin.pl masz unikalną możliwość, by być na bieżąco i partycypować w najgorętszych airdropach nadchodzącej hossy. Na wstępie powinieneś dołączyć do naszego kanału na Telegramie, gdzie regularnie publikuję aktualności związane z działaniami, które w przyszłości mogą wynagrodzić cię w postaci darmowych kryptowalut. Obserwuj także pozostałe social media, w szczególności Instagram, na którym ukazują się gorące relacje i reelsy, zawierające najważniejsze wydarzenia ze świata kryptowalut.

Śledź równie uważnie serwis internetowy Bitcoin.pl, na łamach którego regularnie publikuję najciekawsze strategie airdropowe dotyczące aktualnie topowych projektów ze świata cyfrowych aktywów. Na start zapoznaj się z ciekawymi akcjami, jakie oferuje fintechowy gigant i pośrednik płatności kryptowalut Robinhood, który za rejestrację na platformie wypłaca darmowe środki w Bitcoinie. Jeśli jesteś entuzjastą zcentralizowanych giełd krypto, koniecznie zobacz co przygotował dla ciebie OKX, który wynagrodzi cię za samą rejestrację i proste przejście procesu KYC, w jednej z najpopularniejszych kryptowalut, czyli BTC, ETH lub DOT.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Miłośnik kryptowalut i Trader. Dziennikarz z pasji, na służbie od blisko 4 lat. Historia, ekonomia i biohacking to moje pasje.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
58 592,08 USD2,30%
Ethereum logo
EthereumETH
2982,70 USD3,15%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD0,06%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
560,25 USD2,03%
Solana logo
SolanaSOL
137,02 USD11,22%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD-0,03%
XRP logo
XRPXRP
0,52 USD3,94%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
2982,39 USD3,18%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,13 USD6,28%
Toncoin logo
ToncoinTON
4,85 USD2,67%