za
airdrop

Darmowe kryptowaluty. 10 airdropów na 2023

Konferencja Kryptoraport

Chcesz otrzymać darmowe kryptowaluty? Niektóre projekty rozdają bezpłatne tokeny dla członków swoich społeczności w celu przyspieszenia adopcji. Czym dokładnie jest airdrop i jak możesz się do niego zakwalifikować?

Airdrop – czym jest?

Firmy związane z kryptowalutami kładą duży nacisk na finansowe zachęty jako sposób na zwiększenie zainteresowania ich projektami. Airdropy stały się obecnie jedną z najpopularniejszych form marketingu. Darmowe tokeny rozsyłane do portfeli mogą być formą nagrody za wykonanie prostych zadań społecznościowych, zakup tokenów na wczesnym etapie rozwoju projektu lub na przykład za hodlowanie ich w określonym okresie czasu.

Mamy już rok 2023, więc przyjrzyjmy się niektórym prawdopodobnym airdropom, które mogą wydarzyć się w przeciągu najbliższych miesięcy. Zaznaczamy, że jest to jedynie spekulacja, a miejsce na tej liście nie gwarantuje, że zrzut rzeczywiście się odbędzie. Warto jednak śledzić poniższe projekty, chcesz zwiększyć swoje szanse na dodatkowy zarobek.

zkSync

zkSync wykorzystuje rozwiązania warstwy 2, aby zapewnić alternatywny i wydajniejszy sposób korzystania z blockchaina Ethereum. Firma ma nadzieję osiągnąć to poprzez zmodyfikowaną wersję protokołu ZK-rollup. Protokół Opportunity Matterlabs ma również zapewnić najnowocześniejszą wydajność w swojej sieci dzięki aktualizacji zkSync 2.0.

Protokół Opportunity obejmuje systemy obsługujące wiele interoperacyjnych łańcuchów bloków znanych jako HyperChains. W swoim raporcie zkSync twierdzi, że HyperChains będzie elastyczny i zapewni programistom szereg opcji przy wyborze sposobu działania ich aplikacji i łańcuchów.

Dlaczego airdrop jest prawdopodobny?

Zgodnie z dokumentacją deweloperską projektu, firma zawsze planowała utworzenie tokena dla sieci zkSync. Nie ujawniono jeszcze żadnych szczegółów, jednak jest to wysoce prawdopodobne ze względu na strukturę ekosystemu.

Jak się zakwalifikować?

Najbardziej możliwym kryterium kwalifikacji do airdropu jest testowanie dowolnego produktu lub aplikacji zkSync w jego ekosystemie.

ZigZag

Jak wspomnieliśmy wyżej, prawdopodobnym kryterium otrzymania zrzutu zkSync jest korzystanie z aplikacji wdrożonych w sieci. Jeśli wybierzesz ZigZag, zdecentralizowaną giełdę, masz szansę na zdobycie kolejnego airdropu.

Technologia księgi zamówień tej zdecentralizowanej giełdy umożliwia inwestorom składanie ofert i dodawanie ich do kolejki, tak jak ma to miejsce na CEXach. Zlecenia pozostają w kolejce do momentu spełnienia wymaganych warunków transakcji. Cały proces jest możliwy bezpśrednio z portfela.

Rozwój narzędzi handlowych dla DEXów to zresztą jeden z prognozowanych trendów na 2023 rok, o czym pisaliśmy tutaj.

Dlaczego airdrop jest prawdopodobny?

Airdrop ZigZag jest już potwierdzony, ponieważ zespół ogłosił już plany dystrybucji nagród dla społeczności. Jednak kryteria kwalifikowalności i pełny plan zrzutu zostaną dopiero przez członków ZigZag DAO.

Jak się zakwalifikować?

Airdrop trafi prawdopodobnie do użytkowników giełdy, więc wykonaj za jej pośrednictwem jakieś transakcje.

Arbitrum

Podobnie jak zkSync, Arbitrum opracowuje rozwiązanie do skalowania Ethereum, wykorzystując technologię warstwy 2. Oferuje prędkość transakcji do 4500 transakcji na sekundę i niewiarygodnie niską opłatę transakcyjną poniżej 0,05 USD. Jednocześnie projekt cieszy się najlepszą infrastrukturą bezpieczeństwa w sieci Ethereum.

Dlaczego airdrop jest prawdopodobny?

Sieć Arbitrum działa od ponad roku i obecnie obsługuje jużniektóre aplikacje, a kilka następnych dAppsów już migruje do sieci. Projekt nie uruchomił jeszcze swojego coina, a ten jest istotną składową tokenomiki.

Jak się zakwalifikować?

Ponieważ Arbitrum już działa, z airdropu skorzystają najprawdopodobniej wcześni użytkownicy. Rozważ więc wykorzystanie ich blockchaina w jak największym stopniu, chociażby przez wypróbowanie opartych na nim aplikacji, takich jak na przykład Dopex i GMX.

Sui

Sui i Aptos to niezwykle innowacyjne projekty blockchain stworzone przy użyciu języka programowania Move opracowanego przez Meta for Diem. Użytkownicy Aptos Testnet otrzymali atrakcyjne nagrody o wartości do 7 000 USD za zwykłe przetestowanie łańcucha bloków. Mówi się, że Sui, inny projekt mocno wspierany przez VC, podąża podobną drogą.

Dlaczego airdrop jest prawdopodobny?

Blockchain Sui niepodważalnie będzie potrzebował tokena (SUI) do poprawnego działania sieci. Oficjalnie airdrop nie został jeszcze jednak potwierdzony.

Jak się zakwalifikować?

Zacznij angażować się w projekt Sui. Sieć testowa została uruchomiona w maju 2022 roku i od tego czasu pierwsi użytkownicy testują jej funkcje. Możesz zwiększyć swoje szanse na skorzystanie z potencjalnego airdropu dołączając do programu i tym samym angażując się społecznie w projekt.

Layer Zero

Layer Zero to międzyłańcuchowy protokół komunikacyjny oparty na Omnichain. Projekt wykorzystuje technologię Oracle, aby ułatwić przesyłanie informacji między aplikacjami zbudowanymi na różnych blockchainach. Dodatkowo Layer Zero umożliwia aplikacjom korzystanie z infrastruktury innych łańcuchów.

Jak się zakwalifikować?

Airdrop nie jest jeszcze potwierdzony, jednak wśród społeczności coraz więcej mówi się o takim scenariuszu. Jako potencjalny zainteresowany możesz zacząć od zaangażowania się w powiązane projekty. Na przykład Stargate jest jednym z pierwszych protokołów w Layer Zero, więc możesz rozważyć zapewnienie płynności, staking tokenów STG lub głosowanie nad propozycjami DAO.

Quai Network

Quai Network dąży do skalowalności i lepszego doświadczenia użytkownika poprzez połączenie bezpieczeństwa Proof-of-Work i skalowalności shardingu. Górnicy mogą weryfikować wiele łańcuchów przy użyciu tego samego sprzętu wydobywczego i przepustowości, a każdy łańcuch (lub łańcuch odłamkowy) może niezależnie przetwarzać transakcje i prawidłowo rejestrować je w księdze indywidualnej i głównej. Dzięki temu Quai Network może pochwalić się ogólną szybkością transakcji do 50 000 TPS.

Jak się zakwalifikować?

Quai Network zachęca swoją społeczność kryptograficzną do zaangażowania się w projekt, rozdając tokeny Quai entuzjastom, którzy pomyślnie wykonali zadania społecznościowe. Nagrody nie zostały jeszcze rozdane, ale prawdopodobnie nastąpi to po uruchomieniu sieci głównej. Pod tym linkiem dowiesz się, jak możesz wziąć udział w programie Social Media Rewards.

Thetanuts Finance

Thetanuts oferuje możliwości organicznego zysku dla instytucji i inwestorów indywidualnych. Projekt generuje dochód poprzez handel kontraktami opcyjnymi z funduszy inwestorów, którzy przekazują swoje aktywa do skarbca. Są oni za to nagradzani poprzez dystrybucję premii.

Jak się zakwalifikować?

Chociaż zrzut jest niepotwierdzony, inwestorzy, którzy przekażą swoje aktywa do skarbca Thetanuts, mają większe szanse na otrzymanie nagród. Jeśli interesuje Cię potencjalny airdrop, możesz również rozważyć współtworzenie skarbca.

Atlendis

Atlendis umożliwia pożyczkobiorcom uzyskiwanie środków od pożyczkodawców bez zabezpieczenia, rekompensując tym pierwszym atrakcyjne zwroty z tytułu ryzyka. Firma obsługuje instytucje, protokoły i osoby prywatne w sektorze finansowym.

Jak się zakwalifikować?

Zrzut Atlendis jest w tej chwili jedynie spekulacją, jednak możesz spróbować szczęścia, wchodząc w interakcję z protokołem i deponując obsługiwane aktywa w puli stakingowej.

Shardeum

Shardeum to blockchain oparty na EVM – Ethereum Virtual Machine. Przewidywana prędkość sieci wynosi do 2000 transakcji na sekundę, a blockchain działa w oparciu o mechanizm konsensusu Proof-of-Stake i Proof-of-Quorum.

Dlaczego airdrop jest prawdopodobny?

Pewne jest, że Shardeum wyda natywny token, a 5% jego całkowitej podaży zostanie przeznaczone na airdropy dla społeczności.

Jak się zakwalifikować?

Shardeum prawdopodobnie nagrodzi wczesnych testerów. Możesz spróbować swoich sił uruchamiając sieć testową w MetaMask i przeprowadzając transakcje na platformie.

airdrop

ZetaChain

ZetaChain jest jednym z projektów pracujących nad bezpieczniejszym i wydajniejszym systemem komunikacji między różnymi sieciami blockchain. Platforma obsługuje wymianę danych między inteligentnymi kontraktami a innymi sieciami blockchain. ZetaChain wyprzedza podobne projekty, oferując wsparcie dla własnych smart kontraktów oraz rozbudowane możliwości interakcji dla aplikacji zbudowanych przy użyciu jego protokołów.

Dlaczego airdrop jest prawdopodobny?

Jest niemal pewne, że projekt wyda swój natywny token, gdy platforma będzie w pełni funkcjonalna. W międzyczasie użytkownicy mogą gromadzić punkty sieci testowej, wykonując określone czynności. Oczekuje się, że w pewnym momencie punkty te przełożą się na symboliczne nagrody.

Jak się zakwalifikować?

Punkty Zeta można zdobywać, łącząc się z platformą ZetaChain i wykonując regularne czynności, takie jak transfery i wymiany tokenów. Działania społecznościowe, takie jak polecanie nowych testerów, również przynoszą dodatkowe punkty. Program nagradza również za znajdowanie i zgłaszanie problemów. Wykonywanie tych zadań może zwiększyć prawdopodobieństwo zakwalifikowania się do airdropu ZetaChain, o ile oczywiście do niego dojdzie.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Dla Bitcoin.pl zajmuję się pisaniem artykułów - przede wszystkim dłuższych form edukacyjnych. Odpowiadam za prowadzenie mediów społecznościowych związanych z naszym serwisem: Facebook, Twitter, LinkedIn, Instagram oraz TikTok.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności