AIBC Malta Summit 2021 za nami. Co działo się podczas tegorocznej edycji?

Imprezy, spotkania, konferencje AIBC Summit Malta 2021

W dniach 16-18 listopada na Malcie odbyła się piąta edycja AIBC Malta Summit. Jest to wydarzenie, które za każdym razem […]

bitbay zonda

W dniach 16-18 listopada na Malcie odbyła się piąta edycja AIBC Malta Summit. Jest to wydarzenie, które za każdym razem ściąga na tą piękną, słoneczną wyspę tysiące entuzjastów kryptowalut, technologii blockchain oraz AI.

Zagościł tam również zespół Bitcoin.pl, by być świadkami kolejnego wydarzenia, kluczowego dla świata kryptowalut. Zeszłoroczna edycja nie doszła finalnie do skutku z powodu pandemii Covid-19. Poprzedni event odbył się w 2019 roku.

Wielki powrót

Po dwuletniej przerwie, na Maltę przybyło około 8500 osób, by wspólnie poznawać nowe projekty i dyskutować na tematy technologii blockchain, kryptowalut oraz sztucznej inteligencji. Jak zawsze konferencja gościła znakomite osobistości ze świata technologii i biznesu. Podczas panelu dyskusyjnego mieliśmy okazję posłuchać wypowiedzi m.in. Michaela Saylora, założyciela firmy Microstrategy.

Na konferencji zagościł również Robert Abel – premier Malty. Opowiadał o tym, że dostrzega duży optymizm wśród inwestorów postrzegająch Maltę jako świetne miejsce do inwestycji. Spodziewa się, że w kolejnych latach szczyt SiGMA Europe będzie nadal wzmacniać pozycję jego kraju w tych sektorach poprzez swój sukces.

Podczas konferencji przemawiał również minister gospodarki i przemysłu – Silvio Schembri. Wygłosił on przemówienie, podczas którego wyjaśnił, w jaki sposób rząd zamierza integrować blockchain i sztuczną inteligencję w ramach swojego planu działania.

Jako rząd jesteśmy przykładem, że krajowa strategia usług publicznych podkreśla znaczenie i potrzebę wykorzystania smart kontraktów jako środka do osiągnięcia przejrzystości i uczciwości.

Polskie projekty na Malcie

Tak samo jak przy poprzednich edycjach, nie zabrakło w tym roku polskich projektów.

GamerHash był nominowany w konkursie AIBC Summit Awards, jako jeden z najlepszych projektów związanych z tokenizacją w 2021 roku. Artur Pszczółkowski, CMO GamerHash przemawiał podczas panelu dyskusyjnego. Opowiadał między innymi o przyszłości tokenów NFT oraz ich wpływie na rynek gamingu.

Nominacja w kolejnym już konkursie oraz zaproszenie do dyskusji było podkreśleniem potencjału i dynamicznego rozwoju poznańskiego projektu. GamerHash zwyciężył bowiem w rywalizacji Tech Start-up Pitch, zdobywając nagrodę finansową i uznanie wśród społeczności w 2019 roku. Od tamtego czasu zespół systematycznie rozwijał platformę, zarówno w wersji desktopowej, jak i na urządzenia mobilne. Dziś z aplikacji korzysta już ponad 660 000 użytkowników z całego świata.

Podczas tegorocznej edycji ten sam konkurs znowu wygrał start-up z naszego podwórka. Mysa Finance zdobyła pierwsze miejsce w tegorocznym konkursie Tech Start-up Pitch. Zespół został wybrany spośród 500 zgłoszonych projektów!

Mysa Finance to firma działająca na rynku nieruchomości. Jej celem jest ułatwieniem konsumentom dostępu do wynajmu lub kupna domów i mieszkań. Projekt wykorzystuje zdecentralizowane finanse (DeFi) do tokenizowania nieruchomości.

Ale to nie jedyni tegoroczni zwycięzcy reprezentujący nasz kraj w konkursie. Projekt Uniqly otrzymał nagrodę za najlepszą platformę NFT! Wrocławski zespół buduje most łączący tokeny NFT z fizycznymi produktami.

Kolejnym ważnym polskim akcentem była współpraca Revenue Capital z organizatorami AIBC Summit. Przedstawiciel Revenue weźmie udział w kolejnych edycjach konkursów jako juror, a jego zdanie będzie kluczowe podczas nominacji najciekawszych projektów.

Ponadto, Revenue Capital, jako partner strategiczny, zobowiązuje się do wyboru przynajmniej jednego projektu spośród wszystkich uczestników i objęcia go, prowadzoną przez siebie, ekspresową ścieżką dostępu do finansowania.

W konferencji wzięli udział również przedstawiciele polskich projektów: Subme, ARI10, Uniqly.io, Token Guard oraz Unlimited.

O Malta AIBC Summit

Malta AI & Blockchain Summit to wydarzenie, które odbywa się dwa razy w roku i obejmuje takie tematy jak blockchain, big data, IoT oraz technologie kwantowe. Podczas eventu odbywają się konferencje prowadzone przez znanych na całym świecie mówców, warsztaty oraz dyskusje. To wszystko w przyjaznej atmosferze otwartości, w miejscu w którym biznes swobodnie łączy się z rozrywką.

Pierwszy event Malta Blockchain Summit miał miejsce w listopadzie 2018 w hotelu Intercontinental w St. Julians na Malcie. Zgromadził 8500 uczestników z ponad 80 krajów, 300 wystawców i 200 mówców. Dzięki temu wydarzeniu, Malta zyskała przydomek „Blockchain Island” i renomę miejsca sprzyjającego biznesowi oraz nowym technologiom.

Do zobaczenia na kolejnych edycjach wydarzenia!

AIBC nadchodzące edycje

Tagi
ai ari10 Blockchain gamerhash kryptowaluty Malta malta 2021 malta aibc summit Mysa Finance startup

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.