Malta AIBC Summit konferencja

Ponad 6500 pasjonatów blockchaina spotkało się podczas Malta AIBC Summit

W minioną sobotę, po trzech dniach prezentacji, warsztatów i networkingu, zakończył się Malta AI & Blockchain Summit. Na wydarzeniu zgromadziło się ponad 6500 uczestników zainteresowanych kryptowalutami, technologią blockchain oraz AI. Zapewne większość gości przyzna, że była to świetna okazja do zaprezentowania swojego biznesu na międzynarodową skalę. Na Maltę przybyła liczna reprezentacja polskiego blockchaina, która udowodniła, że Polacy potrafią budować globalny biznes. Wieczór zamknięcia umilił występ Akona – znanego wszystkim muzyka, który na konferencji zaprezentował również swój projekt.

Wydarzenie przyciągnęło ponad 150 wystawców, którzy przedstawili wiele ciekawych innowacji. Wśród gości było również wielu inwestorów, którzy zdecydowanie mieli w czym wybierać. Eman Pulis skomentował zorganizowany przez siebie event:

Show było ogromnym sukcesem dla wszystkich zaangażowanych, na globalną skalę. Byliśmy zachęceni do spotkania wielu uczestników z krajów azjatyckich, w tym z Tajlandii, Korei, Filipin, Japonii i Chin. To absolutnie potwierdza naszą decyzję o umiejscowieniu kolejnej konferencji w Manili w czerwcu 2020. Będziemy budować kolejne współprace między wschodem a zachodem w kolejnych latach.

W ciągu dwóch dni konferencji, na miejsce przybyło wiele znanych osobistości, znanych nie tylko z obszaru blockchaina. Wśród nich byli m.in. Bobby Lee, Mati Greenspan, David Orban oraz Akon. Muzyk zaprezentował swój token Akoin, za pomocą którego chce wprowadzić blockchain do Afryki i rozwiązywać palące problemy lokalnej społeczności. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również warsztaty, podczas których poruszono najgorętsze tematy w branży.

Triumf Polaków na Malcie

Wszystkich Polaków ucieszy zapewne informacja o sukcesie poznańskiego projektu GamerHash. Zespół reprezentowany przez Artura Pszczółkowskiego wygrał w konkursie TOP10 Tech Startups, dzięki czemu zyskał uwagę inwestorów z całego świata. Firma Patryka Pusha już niebawem będzie miała okazję, aby wykazać się w Singapurze, podczas kolejnego dużego eventu – BlockShow. Polskich akcentów było znacznie więcej. Na “Blockchain Island” przybyli również przedstawiciele naszych rodzimych giełd (CoinDeal, Coinquista, Coxi) i projektów (GamerHash, Coinpaprika), które zyskują coraz większe uznanie na międzynarodowej scenie.

malta polacy

Triumf podczas Start-Up Pitch należał do projektu Photocert. Zespół pokonał ponad 100 konkurentów, zdobył główną nagrodę i dodatkowe wsparcie, które umożliwi wzniesienie tego biznesu na wyższy poziom.

Eman Pulis tak podsumował wydarzenie:

To był niesamowity tydzień, w którym spotkali się przedstawiciele rozwijających się sektorów technologicznych, aby zebrać społeczność na przyszłość. W minionym roku rozmawialiśmy o teorii, w 2019 rozmawialiśmy o wdrożeniach. Jestem pewien, że 2020 będzie pełen historii sukcesów naszych wystawców i partnerów z całego świata.

Zespół AIBC aktualnie podejmuje działania w kierunku przyszłorocznej ekspansji na wschód. Na 8-9 czerwca planowana jest konferencja w Manili na Filipinach, równolegle z innymi wydarzeniami grupy SiGMA, dedykowanymi branżom takim jak iGaming i medyczne konopie.

O Malta AIBC Summit

Malta AI & Blockchain Summit to wydarzenie, które odbywa się dwa razy w roku i obejmuje takie tematy jak blockchain, big data, IoT oraz technologie kwantowe. Podczas eventu odbywają się konferencje prowadzone przez znanych na całym świecie mówców, warsztaty oraz dyskusje. To wszystko w przyjaznej atmosferze otwartości, w miejscu w którym biznes swobodnie łączy się z rozrywką.

Pierwszy event Malta Blockchain Summit miał miejsce w listopadzie 2018 w hotelu Intercontinental w St Julians na Malcie. Zgromadził 8500 uczestników z ponad 80 krajów, 300 wystawców i 200 mówców. Dzięki temu wydarzeniu, Malta zyskała przydomek “Blockchain Island” i renomę miejsca sprzyjającego biznesowi oraz nowym technologiom.

Do zobaczenia na kolejnych edycjach wydarzenia!

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie Zonda.

Tagi
ai big data coindeal coinpaprika coinquista coxi eman pulis gamerhash Malta malta aibc summit
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.