za

Rośnie liczba adresów, na których przechowywany jest minimum 1 bitcoin

2022-11-26
Bitcoin

Rośnie liczba adresów w sieci Bitcoin, które zawierają co najmniej 1 BTC.

Rośnie liczba adresów, które przechowują 1 BTC

Liczba adresów w blockchainie bitcoina, które przechowują 1 BTC lub więcej, osiągnęła nowe ATH. Według firmy analitycznej Glassnode liczba portfeli zawierających min. 1 BTC wynosi ok. 950 000.

Źródło: Glassnode

Jake Woodhouse, podcaster z rynku kryptowalut, powiedział portalowi Cointelegraph, że „dla niewprawnego oka to cena odzwierciedla wartość. Jednak akcji cenowej nie należy mylić z wartością, co pokazują najnowsze dane na rynku bitcoinów.”

– Ludzie na całym świecie kupują bitcoiny, ponieważ widzą, że jest okazja do zgromadzenia szalenie niedocenianych aktywów, które według większości nie mają żadnej wartości, gdy cena spada. „Bitcoin jest martwy”, krzyczy mainstream… Czy tak jest? Najwyraźniej wielu się z tym nie zgadza – dodał.

Co ciekawe, powyższe jest zbieżne z miliardami dolarów, które opuszczają giełdy. Pokazuje to spadek zaufania do tego typu platform.

Rzeczywiście, w następstwie upadku FTX, niektórzy entuzjaści bitcoina uczą się, jak przejąć kontrolę nad swoimi bitcoinami, generując rekordowe wypłaty z giełd – powiedział Woodhouse.

Jak wynika z danych Glassnode salda giełd od początku roku topnieją. W styczniu wyniosły około 2,8 miliona BTC, czyli prawie 15% całkowitej ówczesnej podaży bitcoina. W listopadzie spadły do ​​2,3 miliona bitcoinów, czyli do 11% całkowitej podaży.

Czy warto dziś inwestować w BTC?

Pytanie brzmi, czy kupowanie dziś bitcoinów jest dobrym pomysłem. Miliarder Michael Saylor, jeden z najbogatszych posiadaczy bitcoinów na świecie, uważa, że tak. Niedawno podzielił się z Cointelegraph swoimi przemyśleniami nt. inwestowania w okresie bessy. Doradzał inwestorom nabywanie bitcoinów, ale jednocześnie sugerował, by podchodzić do tego typu zakupów długoterminowo.

Dziś 1 BTC kosztuje ok. 16 600 USD. Oznacza to wzrost ceny o ok. 1% w skali doby. Kurs jest na podobnym poziomie co 7 dni temu.

Z kolei za 1 ETH na giełdach należy zapłacić ok. 1218 USD. Oznacza to skok kursu o 3% w ciągu 24 h. Cena wzrosła też o 1% w skali tygodnia.

Bitcoin Fear and Greed Index wynosi 22, co oznacza skrajny strach.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.