za
MicroStrategy dokupi btc

Michael Saylor radzi, jak przetrwać spadki kursu bitcoina

Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

To twoja pierwsza bessa na rynku bitcoina? Michael Saylor ma dla ciebie kilka porad!

Michael Saylor radzi, jak przeżyć bessę

Prezes wykonawczy Microstrategy, Michael Saylor, pojawił się na konferencji Los Angeles Pacific Bitcoin. Rozmawiał m.in. z Cointelegraph. W czasie wywiadu powiedział czytelnikom portalu, jak przetrwać bessę.

– Jeśli kupujesz [bitcoina] i masz mniej niż cztery lata horyzontu czasowego, po prostu spekulujesz – powiedział i dodał, by myśleć o takich inwestycjach w perspektywie ponad czterech lat.

Jak radził, optymalną strategią jest uśrednianie kosztu zakupu, czyli cykliczne kupowanie bitcoinów za część kapitału.

– Kupujesz aktywa, które chcesz trzymać przez dekadę lub dłużej – tłumaczył.

Dodajmy, że dziś jego firma posiada 130 000 BTC. To 0,62% całkowitej podaży kryptowaluty.

Dziś Microstrategy jest – przynajmniej “na papierze” – stratne na swojej inwestycji. Saylor uważa jednak, że to nie powinno nikogo zrażać.

– Nie daj się na to złapać i nie patrz na cenę z dnia na dzień, z tygodnia na tydzień – powiedział.

Miliarder porównuje wycenę bitcoina do wyceny domu.

–  Kupiłeś dom, a potem za każdym razem, gdy szedłeś na imprezę, upijałeś się i o 23:00 lub o północy podchodziłeś [do kogoś] i pytałeś: „Ile zapłacisz za mój dom? Chcę ci teraz sprzedać cały mój dom”. Ktoś może powiedzieć: „Cóż, tak naprawdę nie jestem w nastroju na kupno domu. Dam ci połowę tego, co za niego zapłaciłeś”, a ty potem wrócisz do domu przygnębiony, mówiąc: „Straciłem wszystkie pieniądze” – tłumaczył.

Inwestuj mądrze

Radził przy okazji, by inwestować w BTC tylko takie kwoty, których nie potrzebujesz przez rok.

– Logiczny model jest taki, że jeśli mieszkasz w Argentynie, trzymasz peso przez miesiąc lub dwa, trzymasz dolary przez rok lub dwa. Trzymasz bitcoina przez dekadę lub dwie. A kiedy myślisz o tym w tych częstotliwościach i ramach czasowych, wszystko zaczyna mieć sens – mówił.

I ostatnia rada. Jak zasugerował Saylor, przejmij kontrolę nad swoim bitcoinem. Nie trzymaj kryptowalut na giełdzie, ale na własnym portfelu!

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności