za

Kurs bitcoina nadal rośnie. ETH ponownie kosztuje ponad 1200 USD

Wczoraj pisaliśmy o tym, że kurs bitcoina odbił. Obecnie 1 BTC kosztuje już ponad 16 500 USD.

Kurs bitcoina rośnie

Cena bitcoina wynosi obecnie ok. 16 700 USD. Oznacza to, że kurs wzrósł o 1% w skali 24 h i ok. 0,8% w ciągu 7 dni.

Kurs ETH znalazł się na poziomie 1207 USD, co przekłada się na aż blisko 4-procentowy skok ceny w skali doby. Cena jest na podobnym poziomie co tydzień wcześniej.

Jak to wszystko wpływa na nastroje na giełdach?

Bitcoin Fear and Greed Index wynosi 20, co nadal oznacza skrajny strach, co z kolei sugeruje, że rynek nie wierzy chyba jeszcze, że ostateczny dołek jest już za nami.

Ethereum Fear and Greed Index wynosi z kolei 31. Oznacza to strach.

Najgorsze jest już za nami?

Czy obecne odbicie to tylko korekta spadków, czy może powracamy już do konsolidacji lub nawet wzrostów?

Warto zauważyć, że ostatnie dane z USA mogą skłonić Fed, bank centralny USA, do zaprzestania podnoszenia stóp procentowych i wznowienia dodruku (powrotu do luzowania ilościowego). Chodzi o to, że nowe odczyty dotyczące aktywności gospodarczej w przemyśle i usługach (wskaźniki PMI) okazały się złe.

Do powyższego dochodzi to, że liczba nowych podań o zasiłek dla bezrobotnych w USA wyniosła 240 tys. w tygodniu zakończonym 19 listopada 2022 r. Oznacza to wzrost o 17 tys. wobec poprzednich takich danych.

Jeżeli władze USA powrócą do luzowania ilościowego i zaprzestaną podnoszenia stóp proc. (a z czasem zaczną je obniżać) będzie to oznaczało hossę na niemal wszystkich rynkach. Powtórzy się sytuacja z covidowego kryzysu.

Grobowe nastroje też zwiastują, że dołek jest blisko lub jest za nami

Do tego warto zauważyć, że nastroje na rynku (choćby podane powyżej dane indeksu strachu i chciwości BTC i ETH) sugerują, że dołek tego cyklu może być już za nami lub jest blisko.

Twitterowy analityk il Capo of Crypto sugeruje, że spadek ceny BTC do 12 000 – 14 000 USD to tylko kwestia czasu.

Choć zyskał ostatnio popularność na rynku, wielu przypomina mu, że z podobnym podekscytowaniem wieszczył ATH BTC na poziomie 500 000 USD.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.