Pozostałe

83% projektów, które osiągnęły ATH w 2018 roku jest na 90% stracie

Z danych opublikowanych przez firmę analityczną Messari wynika, że 83% kryptowalut, które w styczniu 2018 r. odnotowały szczyty, w tym […]

Data publikacji: 21 stycznia 2021

bitbay

Z danych opublikowanych przez firmę analityczną Messari wynika, że 83% kryptowalut, które w styczniu 2018 r. odnotowały szczyty, w tym momencie nadal są na przynajmniej 90-procentowej stracie.

Dane te zostały dostrzeżone przez analityka CMT -Matta Casto. Opublikował on na Twitterze dane pokazujące średni zwrot z inwestycji (ROI) w cyfrowe aktywa posortowane według roku, w którym odnotowały ATH cenowe.

157 projektów na 90-procentowej stracie

Zbiór danych obejmuje 410 aktywów, które osiągnęły rekordowe ceny w 2017 roku lub później. Aż 157 projektów, które cieszyły się świetną passą w roku 2018, teraz osiąga przeciętne wyniki i znajduje się średnio -90,71% od poprzedniego ATH.

Najlepsze krypto z 2017 roku spadły średnio o 82%, podczas gdy projekty przeżywające lata świetności w 2019 i 2020 roku straciły odpowiednio 72 i 53%.

Dane te mogą pomóc w realizacji koncepcji „wielkiej wyceny„. Zgodnie z tą koncepcją kapitał, który kiedyś płynął do warstwy „łańcucha duchów” – blockchainów pierwszej warstwy, jest aktualnie przekierowywany do powstającego sektora DeFi.

Niektóre projekty notują ogromne wzrosty

Pomimo słabych wyników altcoinów z poprzednich lat w porównaniu do ich rekordowych osiągnięć, wiele starszych monet nadal produkuje ogromne procentowe zyski.

Od momentu znalezienia lokalnych dołków podczas pamiętnego marcowego „Czarnego Czwartku”, Cardano (ADA) wzrósł o prawie 1700%, Zilliqa (ZIL) o 2670%, a Decred (DCR) zyskał 14 130%.

Aktualny kurs Bitcoina i wszystkich projektów wymienionych w artykule możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoina i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić kryptowaluty, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

geco-one-bitcoin-trading

rozliczanie kryptowalut rozlicz kryptowaluty

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion