salwador bitcoin

70% Salwadorczyków nie jest zadowolonych z nowego prawa dot. bitcoina

Bitcoin

Do uchwalenia przez Salwador kontrowersyjnego prawa czyniącego bitcoina prawnym środkiem płatniczym zostało zaledwie 5 dni. Jednak jak wynika z najnowszego sondażu, obywatele kraju wciąż nie są przychylnie nastawieni do tego pomysłu.

Ankieta przeprowadzona przez Środkowoamerykański Uniwersytet José Simeón Cañas (UCA) ujawniła, że 7 na 10 Salwadorczyków chciałoby, aby władze uchyliły tę ustawę.

Wyniki badań wskazują również, że 2 na 10 ankietowanych “nie ufa bitcoinowi”. 43% badanych Salwadorczyków uważa, że wraz z legalizacją BTC jako waluty, pogorszy się gospodarka kraju. Zaledwie 17% stwierdziło, że taki ruch może mieć pozytywny wpływ.

Dyrektor Uniwersytetu Andreu Oliva zauważył, że “to, co się wyróżnia, to dezinformacja, jaką ludność mają w odniesieniu do bitcoina.”

Małe zainteresowanie bitcoinem

Badanie ujawniło również, że zainteresowanie obywateli rządowym portfelem Chivo lub airdropem 30 dolarów w BTC jest niewielkie. Temat ten interesuje zaledwie 5,5% ankietowanych.

Salwadorczycy zostali również zapytani, czy korzystanie z bitcoina powinno być obowiązkowe, czy dobrowolne. Aż 96% osób wybrało tą drugą odpowiedź.

6 na 10 ankietowanych nie zgodziło się lub stanowczo sprzeciwiło się decyzji rządu, aby wydać publiczne pieniądze na wykorzystanie bitcoina w kraju. Ponad połowa ankietowanych uznała, że po wprowadzeniu ustawy wzrośnie cena artykułów spożywczych.

Z kolei Sekretarz Związku Pracowników Sądownictwa, Stanley Quinteros, powiedział, że ustawa nie przyniesie korzyści ludziom:

Uważamy, że wdrożenie tego prawa, które obejmuje ponad 203 miliony dolarów, mogło wzmocnić inne podmioty, takie jak bezpieczeństwo, zdrowie i edukacja. Ta ustawa, zamiast przynieść korzyści Salwadorczykom, przyniesie szkody ekonomiczne.

Badanie przeprowadzone na garstce osób

W ankiecie, która odbyła się między 13 a 20 sierpnia, wzięło udział tylko 1281 osób. Nie odzwierciedla ona więc całej 6,5-milionowej populacji tego środkowoamerykańskiego kraju.

W czerwcu Bank Światowy oświadczył, że nie może pomóc Salwadorowi we wdrożeniu bitcoina z powodu obaw o środowisko naturalne i problemów z przejrzystością. Pod koniec ubiegłego miesiąca na ulicach kraju rozpoczęły się protesty. Ludzie w ten sposób wyrazili swój sprzeciw wobec nowego prawa.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie Zonda.

Tagi
ankieta bitcoin btc Salwador Środek płatności

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.