Mark Zuckerberg popiera Bitcoina?

Bitcoin Wiadomości

Bitcoin (BTC) nadal wzbudza duże zainteresowanie w gronie miliarderów technologicznych. W swoim nowym poście założyciel Facebooka Mark Zuckerberg zasugerował swoje […]

Bitcoin (BTC) nadal wzbudza duże zainteresowanie w gronie miliarderów technologicznych. W swoim nowym poście założyciel Facebooka Mark Zuckerberg zasugerował swoje poparcie dla Bitcoina. Tyle że zrobił to w dość zaskakujący sposób.

Zuckerberg i kozy

Zuckerberg opublikował na Facebooku zdjęcie, na którym widać… kozy. Podpisał je: „Moje kozy: Max i Bitcoin”.

My goats: Max and Bitcoin.

Opublikowany przez Marka Zuckerboga Poniedziałek, 10 maja 2021

Ten post wywołał spekulacje, że Zuckerberg może wkrótce kupić pierwsze Bitcoiny. Możliwe też, że była to osobliwa zapowiedź inwestycji w kryptowaluty ze strony Facebooka. Albo po prostu żart.

Facebook a kryptowaluty

Kilka tygodni temu rynek kryptowalut był jednak pełen spekulacji, że Facebook ogłosi swoją inwestycję w Bitcoina. Chociaż nie okazało się to prawdą, najnowszy post założyciela portalu będzie zapewne źródłem nowych plotek.

Facebook poniekąd działa już na rynku technologii kryptowalut od 2018 roku. Firma chciała uruchomić np. własną cyfrową walutę – Librę (obecnie Diem). Niestety na drodze stanęli jej politycy i urzędnicy.

Zuckerberg

W każdym razie najnowszy post Zuckerberga został przyjęty z zadowoleniem przez niektórych graczy z branży kryptowalut. Założyciel Skybridge Capital, Anthony Scaramucci, napisał na Twitterze:

Wiedziałem, że Mark Zuckerberg zostanie Bitcoinerem, kiedy zatrudnił Davida Marcusa z PayPal do prowadzenia działalności kryptograficznej na Facebooku. To była długa i kręta droga, ale witamy w świecie Bitcoina. Świetnie, Zuck i David. Jestem podekscytowany tym, co będzie dalej.

Inni giganci technologiczni, tacy jak Elon Musk i Jack Dorsey i ich firmy, już od dawna otwarcie popierają Bitcoina.

W lutym 2021 Tesla ogłosiła inwestycję 1,5 miliarda dolarów w Bitcoina. Z kolei Square Dorsey’a wyłożyło ponad 150 milionów dolarów na inwestycje w BTC w ciągu ostatnich kilku miesięcy.

Musk jest też znany z tego, że jest wielkim fanem DogeCoina, czyli kryptowaluty-mema. Niedawno ostrzegł jednak swoich followersów na Twitterze, aby nie inwestowali w kryptowaluty w nazbyt odważny sposób. Jego zdaniem ludzie „nie powinni inwestować swoich oszczędności życia w żadną kryptowalutę”.

Tagi
bitcoin btc Facebook gigant technologiczny Mark Zuckerberg

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.