Open in Spotify

Spis treści

Shiba Inu, Doge i inne coiny

Głównym tematem dzisiejszego wydania Bitcoin Radio Podcast jest temat spekulacji. W ciągu ostatnich 7 dni byliśmy świadkami wzrostu ceny Shiba Inu – tokenu Ethereum, który jest kolejną wariacją na temat memów z żółtym psem, o ponad 1700%. Ten zawrotny wynik przyciągnął do siebie masę świeżych inwestorów, a każdy z nich automatycznie stał się piewcą sukcesu tej kryptowaluty.

Pamiętajmy jednak, że tak gwałtowny wzrost jest jednak pewnego rodzaju anomalią. Na stronie samego projektu przeczytamy, że Shiba Inu jest jedynie eksperymentem – nie niesie za sobą żadnej faktycznej wartości technologicznej i użytkowej. Dlatego ta inwestycja może bardzo szybko obrócić się przeciwko inwestorom.

Podobnie może być z wieloma innymi, niszowymi projektami, które zwłaszcza na grupach facebookowych są forsowane przez wielu naciągaczy. Pod postami z zapytaniem o altcoiny ciekawe uwagi, oprócz znanych pozycji, takich jak ADA, ETH czy DOGE, pojawiają się także shitcoiny, których żywot zakończy się najprawdopodobniej razem z obecnym cyklem byka. Błagam. Uważajcie na nie.

Inne tematy w Bitcoin Radio

Ether przebił magiczną granicę $4000! Ustanowił tym samym swoje nowe ATH. To kolejny duży skok ceny czołowego altcoina, który w ostatnich tygodniach wzrósł o ponad 50% swojej wartości. Według entuzjastów takich jak Mark Cuban to jeszcze jednak nie koniec.

Elon Musk, który jest chyba największym ambasadorem marki Dogecoina odwiedził popularny program rozrywkowy Saturday Night Live, gdzie w żartobliwy sposób wspomniał o DOGE. Rynek, co prawda, zareagowałna to wydarzenie spadkiem o 30%, ale i tak było zabawnie.

Mark Zuckerberg może jednak lubić Bitcoina! Podejrzenia takie wysnuli internauci na podstawie jego wpisu w sieci.

Napisz do mnie!

Jeśli masz jakieś pytania lub tematy, które chciałbyś poruszyćw Bitcoin Radio – napisz do mnie na adres jedrzej@bitcoin.pl

 

Tagi
bitcoin radio doge saturday night live elon musk shiba inu snl

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.