Ważne zmiany w BitBay: nowy inwestor z USA

Giełdy kryptowalut Wiadomości

Polska giełda BitBay właśnie ogłosiła, że zyskała nowego inwestora z USA. Jest nim niepodana jak na razie z nazwy spółka. […]

Polska giełda BitBay właśnie ogłosiła, że zyskała nowego inwestora z USA. Jest nim niepodana jak na razie z nazwy spółka. Oznacza to ważne zmiany w kwestiach personalnych, m.in. odejście z firmy Sylwestra Suszka, który założył giełdę w 2014 r.

BitBay z nowym inwestorem

BitBay to dziś największa giełda kryptowalut w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i trzecia co do wielkości w całej Europie. Firma właśnie ogłosiła, że zyskała nowego, kluczowego dla siebie inwestora.

Jak podała giełda na swoim profilu na Facebooku, proces zmiany inwestora już się rozpoczął i ma potrwać około roku. Kim jest inwestor? Wiadomo tylko, że to spółka z USA z branży FinTech.

Platformę czekają przy tej okazji ważne zmiany personalne. Sylwester Suszek, CEO giełdy i jej założyciel, przestał pełnić swoje obowiązki, „nie angażuje się również w nowe projekty realizowane przez BitBay – zarówno na poziomie strategicznym, jak i operacyjnym”.

bitbay gielda kryptowalut

Nowy krok w rozwoju giełdy

Giełda dodała, że nowy inwestor oznacza kolejny krok w rozwoju platformy. Nie wiemy, co dokładnie ma to oznaczać, ale możemy założyć, że firma wkrótce mocno nas zaskoczy.

Przy okazji warto przypomnieć, że BitBay oficjalnie wystartował wiosną 2014 r. Przy tej okazji Sylwester Suszek, założyciel platformy, prezentował jej możliwości w czasie specjalnego wydarzenia, jakie zorganizowano w Katowicach.

Warto też dodać, że giełda stale dodaje do swojego systemu nowe kryptowaluty i rozwija się pod względem bezpieczeństwa oraz obsługi użytkownika.

Dziś firma jest zarejestrowana w Estonii, zaś jej działanie jest regulowane przez Financial Intelligence Unit.

Rozpoczęcie procesu inwestycyjnego to kolejny krok na drodze ekspansji firmy – na początku 2021 r. BitBay rozpoczął współpracę ze szwajcarskim SEBA Bankiem – liderem w sektorze smart-bankningu. Współpraca dawała początek nowemu standardowi w zakresie wydajności, bezpieczeństwa i elastyczności w zakresie wirtualnego finansowania przedsiębiorstw i tokenizacji aktywów

– dodaje firma w swoim ogłoszeniu na Facebooku.

Więcej o samym BitBay’u i tym, jak zarejestrować się na tej giełdzie, przeczytacie w tym miejscu.

Tagi
bitbay giełdy kryptowalut inwestycje seba bank USA

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.