Ethereum

Zrealizowana kapitalizacja ETH osiąga nowe szczyty

Zrealizowana kapitalizacja Ethereum wzrosła w tym miesiącu do nowego ATH. To wskazuje, że nowi inwestorzy spieszą się z akumulacją drugiej […]

Data publikacji: 27 stycznia 2021

bitbay

Zrealizowana kapitalizacja Ethereum wzrosła w tym miesiącu do nowego ATH. To wskazuje, że nowi inwestorzy spieszą się z akumulacją drugiej największej kryptowaluty.

Rośnie zrealizowana kapitalizacja ETH

Według CoinMetrics, zrealizowana kapitalizacja Ethereum wzrosła od stycznia jak do tej pory o prawie 50%, tym samym wyznaczając nowe ATH powyżej 70 miliardów dolarów. Dane wskazują, że od czasu marcowego krachu zrealizowana kapitalizacja ETH wzrosła ponad trzykrotnie.

wykres coinmetrics

źródło: Coinmetrics

Zrealizowana kapitalizacja oblicza wartość podaży danego aktywa zgodnie z tym, kiedy każda jego jednostka była ostatnio przenoszona na łańcuchu. Celem tego wskaźnika jest oszacowanie ceny faktycznie zapłaconej za każdy ETH w obiegu – zamiast po prostu pomnożyć bieżącą cenę przez całkowitą podaż – tak jak w przypadku kapitalizacji rynkowej. Wskaźnik ten nie uwzględnia jednak monet, które są handlowane wyłącznie na scentralizowanych giełdach i nie przemieszczają się w blockchainie.

Zrealizowana kapitalizacja pozwala zignorować zagubione lub nieaktywne monety. Poprzez ignorowanie wahań kapitalizacji nieaktywnych monet, zrealizowana kapitalizacja daje sygnał, kiedy na rynek wypływa nowy kapitał. CoinMetrics sugeruje, że na rynku pojawiło się wielu nowych sezonowych wielorybów, którzy masowo akumulują Ethereum.

W raporcie zwrócono również uwagę na 5% wzrost liczby adresów Ethereum przechowujących ponad 10 000 ETH. 1 241 portfeli posiada Ethereum warte 13,8 mln USD lub więcej. Według Coinmetrics jest to znak, że „inwestorzy instytucjonalni zaczynają kupować ETH”.

ETH rośnie szybciej niż BTC

Wzrost zrealizowanej kapitalizacji Ethereum wydaje się przewyższać wzrost Bitcoina w zeszłym roku. Według Glassnode, zrealizowany market cap BTC od początku 2020 roku do dnia 15 grudnia wzrósł o 50%. Dane z CoinMetrics wskazują, że Ethereum w tym samym okresie odnotowało wzrost o 85%.

Według tzw. Indeksu Flippeningu, Ethereum jest na 71 procencie drogi do prześcignięcia Bitcoina według ośmiu kluczowych wskaźników – co stanowi jednocześnie nowy rekord wszech czasów dla tego indeksu.

Indeks wskazuje, że Ethereum już prześcignęło Bitcoina pod względem opłat transakcyjnych i liczby transakcji, a także szacuje, że wolumen transakcji i liczba węzłów są na poziomie odpowiednio 99% i 97% Bitcoina.

geco-one-bitcoin-trading

rozliczanie kryptowalut rozlicz kryptowaluty

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion