Praca w krypto? Pompliano odpala własny jobboard!

Wiadomości

Anthony Pompliano, popularny ewangelista kryptowalutowy i partner w Morgan Creek Digital odpala jobboard skupiony na branży blockchain. Jego wysiłki wspiera […]

Anthony Pompliano, popularny ewangelista kryptowalutowy i partner w Morgan Creek Digital odpala jobboard skupiony na branży blockchain. Jego wysiłki wspiera Gemini, Coinbase i BlockFi. Praca w krypto będzie miała szeroką, specjalistyczną przestrzeń?

Praca w krypto od Pomp’a

PompCryptoJobs wystartowało w środę wraz ze 100 nowymi openingami utworzonymi przez wyżej wspomnianych partnerów.

Pompliano znany jest w środowisku jako “Pomp”. Twórca projektu planuje wykorzystać swoją popularność w świecie kryptowalut, aby przyciągnąć do nowego przedsięwzięcia nie tylko nowych pracodawców, ale także tych, którzy zatrudnienia poszukują.

“Uważam, że na rynku istnieje oczywiste zapotrzebowanie na taki projekt. Miliony Amerykanów i ludzi na całym świecie jest bez pracy, także kolejne miliony chcą zmienić aktualne miejsce zatrudnienia. W międzyczasie kryptowalutowe firmy rosną i zatrudniają bardzo szybko – brakuje jednak miejsca, w którym obie strony mogą się spotkać”

Pompliano zapowiedział, że jego celem jest publikacja 10 000 ofert pracy w 2021 roku. W jaki sposób tworca ma zamiar zarabiać na swoim portalu? Model biznesowy zakłada uiszczanie opłat subskrypcyjnych przez zainteresowanych pracodawców za możliwość publikacji ofert pracy. Inną popularną metodą na tego typu portalach jest uiszczanie opłaty od każdego pojedynczego openingu.

Popyt na specjalistów

Faktycznie, sytuacja w sektorze blockchainowym wydaje się być całkiem dobra dla poszukujących pracy. Wiele doświadczonych projektów poszukuje specjalistów z obszarów technicznych i biznesowych. Mimo to, Pompliano nie jest pierwszym, który wpadł na pomysł stworzenia miejsca, które gromadziłoby specjalistów od zdecentralizowanych technologii i biznesów.

Oprócz propozycji Pomp’a, osoby poszukujące zatrudnienia w branży blockchain mogą korzystać z innych specjalistycznych portali. Digital Currency Group posiada na swojej stronie jobboard zrzeszający 130 różnych spółek (najczęściej zależnych). Podobnie w przypadku kilku stron agregujących informacje o aktualnych ofertach pracy.

Jak widać, nie brakuje zarówno ofert, jak i stron, na których takowe można znaleźć. Problem polega jednak na dużym rozrzedzeniu informacji o dostępnych stanowiskach w przestrzeni kryptowalutowej. W tym obszarze Pompliano faktycznie może odnieść sukces.

Tagi
bitcoin praca praca w krypto

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.