za
Zilliqa pracuje nad konsolą gamingową Web3 z funkcją kopania kryptowalut

Zilliqa pracuje nad konsolą gamingową Web3 z funkcją kopania kryptowalut

Zilliqa, protokół warstwy 1 blockchaina, który umożliwia łatwiejsze tworzenie przyjaznych dla użytkownika dAppsów, poinformował o wypuszczeniu na rynek swojej nowej konsoli do gier, która będzie oparta na sieci Web3.

Zilliqa stawia na gry Web3

Jak czytamy w oświadczeniu firmy Zilliqa, opublikowanym przez VentureBeat, nowa konsola jest dedykowana graczom rozgrywek typu Play2Earn. Nowy produkt firmy będzie posiadać własne centrum gier, portfel Web3 oraz specjalne narzędzia do miningu kryptowalut. W następnym miesiącu firma przystąpi do testów centrum gier.

Na dany moment Zilliqa nie przekazała szczegółów dotyczących specyfikacji sprzętowej konsoli. Jednak po różnorodności portów pokazanych na zdjęciach (m.in. gniazdo słuchawkowe, Ethernet, USB-C, USB 3.0, HDMI), można wnioskować, że nowy produkt będzie konkurować na równi z takimi producentami jak Nintendo, Microsoft czy Sony.

Zilliqa pracuje nad konsolą gamingową Web3 z funkcją kopania kryptowalut

Valentin Cobelea, dyrektor działu technologii gier w Zilliqa, przekazał, że firma spotkała się z bardzo dobrym odzewem społeczności, gdy zaprezentowała swoją pierwszą grę podczas wydarzenia Gamescom. Pracownicy firmy oczekują, że nowa konsola przyciągnie uwagę użytkowników, nie tylko ze względu na możliwości gier, ale także przez zachęty finansowe, co będzie miłym akcentem dla osób zainteresowanych jej zakupem.

Cobelea poinformował również, że konsola i centrum gier swoją premierę będą mieć na początku 2023 roku, gdy firma rozszerzy swój katalog. Zilliqa dąży tym samym do stania się „odpowiednikiem Steama dla gier Web3”:

Dzięki wsparciu dużej społeczności kryptowalutowej Zilliqi i łatwej w użyciu infrastrukturze, nie mamy wątpliwości, że możemy stać się odpowiednikiem Steam dla gier Web3.

Rynek gier Web3 rośnie w siłę

Według raportu przygotowanego przez firmę Zilliqa na temat gier Web3, popularność gier opartych na blockchainie wzrosła o ponad 2000% w 2021 roku. Nawet teraz, pomimo trwającej bessy, niektóre gry mogą się pochwalić liczbą ponad 300 tysięcy aktywnych użytkowników. Jednakże jeszcze wiele czasu upłynie nim ten rodzaj gamingu zdoła konkurować na równi z grami Web2. Powodem jest to, że gracze, którzy korzystają gier Web2, mają przede wszystkim na celu dobrą rozrywkę, nie posiadając przy tym intencji zarobkowej. Za to w przypadku Web3 zdecydowana większość użytkowników jest nastawiona na zarobek z grania.

Według Zilliqa branża gier Web3 wciąż jest bardzo młoda, więc jest szansa, by w przyszłości studia gamingowe zaczęły oferować nowe tryby gier, które poza skupieniem się na zachętach pieniężnych, będą posiadać ciekawą fabułę i staną się konkurencyjne na gier Web2. Tak było w przypadku gry Axie Infinity, która w czasie hossy na bitcoina zdobyła sporą popularność. W tym czasie kilka rodzin w krajach takich jak Filipiny porzuciło pracę, aby poświęcić się tej grze w pełnym wymiarze godzin.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.