za
Największy bank w Singapurze oferuje handel kryptowalutami

Największy bank w Singapurze oferuje handel kryptowalutami

Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Po uruchomieniu swojej platformy do handlu cyfrowymi aktywami, największy bank w Singapurze rozszerzył swoją ofertę z ograniczeniem do maksymalnie 100 tys. nowych klientów.

DBS Group Holdings umożliwia handel BTC dla 100 tys. najbogatszych klientów

DBS Group Holdings Ltd., największy bank w Singapurze, rozszerzył swoją ofertę handlu kryptowalutami na swojej giełdzie. Jednak jest ona skierowana wyłącznie do ograniczonej liczby nowych członków i wynosi ona 100 tys. najbogatszych klientów, jak wynika z raportu Bloomberga.

Bank posiada specjalne wymogi kapitałowe, w tym minimalny próg inwestycji w wysokości 500 USD. Ruch ten następuje moment po wydaniu przez bank centralny Singapuru na początku września nowych regulacji dotyczących zasobów cyfrowych.

Wcześniej usługa handlu kryptowalutami na giełdzie była zastrzeżona wyłącznie dla inwestorów korporacyjnych i instytucjonalnych, rodzinnych biur oraz klientów DBS Private Bank i DBS Treasures Private Client. Bank odnotował dwukrotnie zwiększony wolumen wymiany aktywów cyfrowych między kwietniem a czerwcem. Co więcej, same transakcje oparte na bitcoinie wzrosły prawie czterokrotnie.

Największy bank w Singapurze oferuje handel kryptowalutami

Władze Singapuru wciąż nieufne wobec kryptowalut

Mimo że bank notuje skok wolumenu transakcji w swoim ekosystemie i rozszerza swoje usługi dla większego grona inwestorów, Singapur jako państwo wciąż nie jest zbyt ufnie nastawiony do sektora kryptowalut. Nie jest bowiem jasne jaki jest stosunek władz w odniesieniu do inwestorów detalicznych.

Na początku września, Monetary Authority of Singapore (MAS), czyli bank centralny tego kraju, ponownie oświadczył, że inwestorzy detaliczni nie powinni inwestować w tę klasę aktywów.

Ceny kryptowalut gwałtownie się wahają, a inwestorzy mogą stracić wszystkie pieniądze, które włożyli w kryptowaluty

– oświadczyła instytucja.

Mimo to, jakiś czas później, MAS wydało swoje ramy regulacyjne dotyczące kryptowalut, które obejmują zakres działań do 2025 roku. Główny regulator oznajmił, że planuje „uruchomić łączność z walutą cyfrową” poprzez plan o nazwie Project Orchid. W ramach tego MAS planuje również zbadanie technologii blockchain, tokenizacji aktywów i płatności transgranicznych.

Sytuacja w takim razie wygląda tak, że chociaż przyszłość bitcoinów i inwestorów detalicznych w Singapurze stawia dużo znaków zapytania, kwestia regulacji i wykorzystania rynku blockchaina oraz kryptowalut wyraźnie nie jest ignorowana przez władze.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.